Najczęściej spotykane problemy zdrowotne - odpowiedzi!

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
hulk_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2014, 22:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prosiłbym aby coś dodać o mięśniu dwugłowym ,naderwania,naciągnięcia .
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba jesteś ze ZBoWiDu :hahaha: Trzy posty i same choroby ciebie dopadły :hejhej:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znalazłem coś wartościowego o problemach z siedzeniem, kręgosłupem, miednicą, płaskostopiem itd.:

https://www.youtube.com/channel/UCewuKg ... HhWo0FVsbg
Biegaczamator92
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 12:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Naciągnięcie ścięgna achillesa, chyba najgorsza rzecz jaka może spotkać biegacza (no chyba że zerwanie, to jest gorsze), dorobiłem się tego pół roku temu gdy nieumiejętnie podszedłem do tematu biegania - czyli wstałem z kanapy i poszedłem biegać - nagle pojawił się ból a ja trafiłem do poradni chorej stopy, dopiero po miesiącu mogłem wrócić do biegania, ale teraz robię to już z głową .
piotr2075
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2019, 17:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy w temacie.Dziś po raz pierwszy założyłem nowe buty i jakiś horror.Ból lewej łydki tak potężny że przerwałem trening w połowie.Do tej pory biegałem w tenisówkach na bieżni.Dziś założyłem buty biegowe.Ten sam czas i ćwiczenia rozciągające co zwykle.Może ktoś coś podpowie
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

A jaki drop mają nowe buty, jaką amortyzację?
Myślę że noga pracuje Ci zupełnie inaczej, niż zwykle poprzez konstrukcję buta. Może są jakieś anty (pronacyjne, supinacyjne, ale jeszcze ... cyjne). Stąd problemy.
Awatar użytkownika
marek81
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 25 lis 2009, 10:17
Życiówka na 10k: 00:44:32
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Obstawiam za małe buty.
Obrazek
macko009
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2019, 11:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A coś o żylakach i skurczach/ciężkości/obrzękach nóg? Wg mnie to główny problem biegacza. Próbuję sobie radzić na różne domowe sposoby - trzymam nogi w górze przez 5-10 min, ulgę przynoszą też żele chłodzące, np. Diosminex i kiedyś przyjmowałem tab. z wyciągiem z kasztanowca i magnez. A jakie są wasze sposoby?
Dimina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2021, 10:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szukam informacji o suplementacji, dla aktywnych sportowo wegan/wegetarian. Świeżaki na tych dietach, mają często małe pojęcie, jakie są najczęstsze niedobory, spowodowane żle zbilansowanym jadłospisem i dużym wysiłkiem fizycznym.
aljarosz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2022, 00:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myślę, że doświadczony dietetyk przygotuje Ci odpowiedni plan żywieniowy i powie na co powinieneś zwracać uwagę.
Renata-m
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 05 paź 2023, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co dziwne kolki (ogólnie ból brzucha) miałem jeszcze jakiś czas temu podczas biegów, teraz już tak nie mam tego bolącego dyskomfortu na takim samum odcinku trasy. To czyli można to chyba rozbiegać czy wytrenować. A kolana to chyba u ludzi z nadwagą są niszczone - nie wiem dlaczego ale widzę wiele osób co ma totalną otyłość i biega, szaleńcy moim zdaniem.
mimi121
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2013, 19:10
Życiówka na 10k: 48,33
Życiówka w maratonie: 3,56

Nieprzeczytany post

Cześć, chciałam zapytać czy ktoś z Was miał problem z entezopatią guza kulszowego i jeśli sobie poradził to w jaki sposób. Niestety borykam się z tym już bardzo długi czas. Ćwiczę i biegam ale nadal noga jest osłabiona, guz kulszowy po mocniejszych akcentach boli. Nie jestem w stanie wykonać skłonu do chorej nogi bo pierwsze co się odpala to pośladek. W biegu jest problem z dźwiganiem tej nogi. Nie mogę wykonywać martwych ciągów, przysiadów. Zamiast pracy w tych ćwiczeniach kulszowo-goleniowych odczuwam tylko przyczep mięśni na guzie. Nawet zdjęcie głupiego buta z oparciem się o drugi but boli. Fizjo wskazał, że dwugłowego uda u mnie praktycznie nie ma. Miałam osocze wstrzykiwane do tego guza, igły, ćwiczenia.Nie wiem co jeszcze mogę zrobić by noga była silna i sprawna.
ODPOWIEDZ