Soczewki Kontaktowe +

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
joszku
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2002, 18:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nosze okulry -1,25d na jednym oku a na drugim -1,5 plus astygmatyzm. Natomiast wade mam o wiele wieksza, okulary sa o jakies 0,75 d slabsze poniewaz jak zakaldam takie jak wyliczyl mi komputer to strasznie bolimnie glowa. Mam zamiar zakupic soczewki kontaktowe i nie wiem czy warto i jakie dobirac., Jesli moge prosic to niechmi ktos doradzi czy te soczewki totaki duzy konfort biegania? Z góry dziekuje Joszko
joszku
New Balance but biegowy
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Komfort biegania w soczewkach? :) Polega on na ró¿nicy miêdzy bieganiem w okularach, a bez okularów - ale nie potykaj±c siê o w³asne nogi.
Noszê soczewki od 10 lat - to naprawdê rewelacyjny wynalazek. Nowoczesne soczewki s± bez porównania lepsze od tych jakie nosi³am dekadê temu: bardziej uwodnione, wygodne dla oka i bardziej higieniczne. Wprawdzie obecnie zak³adam je w zasadzie tylko do biegania, jazdy na rowerze i w weekendy, kiedy nie pracujê na komputerze, ale ich zalety s± niezaprzeczalne.
Tak wiêc, Joszku, oczywi¶cie warto. Polecam soczewki miesiêczne - czyli takie, które po miesi±cu nale¿y wymieniæ na nowe (kupiæ now± parê). Komplet (para) kosztuje ok. 45 pln, w zale¿no¶ci od salonu optycznego. W ka¿dym takim salonie bêdziesz móg³ dodatkowo (przewa¿nie bezp³atnie) przebadaæ wzrok pod k±tem rodzaju soczewek, a okulista nauczy Ciê, jak zak³adaæ i zdejmowaæ soczewki.
Odradzam Vision Express (niekompetentna obs³uga), bardzo polecam Synoptika.

P.S. Te¿ mam krótkowzroczno¶æ i astygmatyzm.
krzysiekk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 741
Rejestracja: 13 maja 2002, 10:30
Życiówka na 10k: 36:49
Życiówka w maratonie: 2:59:44
Lokalizacja: Banino koło Gdańska

Nieprzeczytany post

Bieganie w okularach jest niewygodne. Podobnie jak joycat uzywam soczewek "miesiecznych". Zakładam je tylko na bieganie, rower i pilke nozna. Jedna para soczewek starcza mi prawie na pol roku.

Najlepiej bedzie, jak odwiedzisz okuliste, ktory specjalizuje sie w soczewkach. Opowie ci co i jak, dobierze odpowiedni rozmiar i typ.
[url=http://www.biegajznami.pl/GT]forum Grupy Trójmiasto[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Strona GT[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=21]GT Challenge 2007[/url]
Awatar użytkownika
joszku
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2002, 18:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Byłem dzisiaj u okulisty wcisneli mi soczewki na pół roku nie wiem czy dobrze zrobilem. Razem z nauka obsługi mam zaplacic 350zł. Widze ze mnie spompowali troszke.
Mam nadzieje ze bede zadowolony, narazie wziolem slabsze tylko wielki błąd ze na półroku jak mi doradziles joycat, jejku juz zapuźno bo na jutro maja być. Bardzo dziekuje za odpowiedź. Joszko
joszku
krzysiekk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 741
Rejestracja: 13 maja 2002, 10:30
Życiówka na 10k: 36:49
Życiówka w maratonie: 2:59:44
Lokalizacja: Banino koło Gdańska

Nieprzeczytany post

Quote: from joszku on 4:10 pm on June 26, 2002
Razem z nauka obsługi mam zaplacic 350zł. Widze ze mnie spompowali troszke.
O tak!

Wedlug mnie lepiej stosowac miesieczne z dwoch powodow:
1. Oczy niektorych osob (na przyklad moje) nie toleruja soczewek na dluzsza mete. Ja moge nosic przez 2-3 godziny dziennie, ale potem jest ból. Jezeli zaczynasz nosic to lepiej ryzykowac na 1-miesiecznych.
2. Soczewki mozna latwo zgubic (zdarzylo mi sie, ze wypadla mi podczas meczu, zgubilem tez raz podczas czyszczenia).

W obydwu przypadkach, jezeli masz soczewki miesieczne to tracisz mniej pieniedzy.

Ciekaw jestem dlaczego poradzili ci zakup polrocznych?
[url=http://www.biegajznami.pl/GT]forum Grupy Trójmiasto[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Strona GT[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=21]GT Challenge 2007[/url]
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Quote: from krzysiekk on 4:27 pm on June 26, 2002
Ciekaw jestem dlaczego poradzili ci zakup polrocznych?
To proste. Pó³roczne s± dro¿sze od miesiêcznych.
Awatar użytkownika
Bartek Sz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1114
Rejestracja: 19 cze 2001, 01:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Hehe od razu skasowali pieniążki za pół roku z góry :)
W biegu weszło w biegu wyjdzie :-)
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie polecam AcuvueII (dwutygodniowe(?3?)) J&J. Mozna w nich nawet spac, choc wtedy oczywiscie okres uzytkowania powinien byc krótszy. Mi sie wiele razy zdarzalo (kiedy zaburzenia koordynacji i wizualne nie pozwalaly mi jej scignac) kimac; w nich, czasem nawet dwie noce pod rzad i nic zlego sie nie dzialo. Polecam.

A z okresem uzytkowania to jest tak. Im dluzszy, tym wprawdzie {joycat} soczewki sa drozsze, ale relatywnie wychodzi to taniej za "miesiac w soczewkach" niz przy uzytkowaniu tych miesiecznych czy dwutygodniowych. Wiec sie nie dziwie, czemu polecili pólroczne.
Druga sprawa jest oczywista. Im dluzszy okres uzytkowania soczewek, tym dotkliwsza jest wtedy strata, kiedy sie któras zgubi. A to sie czasem zdarza.
Mnie sie raz zdarzylo, ale dementuje, nie podczas treningu.
Rzecz trzecia, im dluzszy okres uzytkowania, tym wieksze prawdopodobienstwo eventualnej infekcji. Nalezy przykladac sie do kazdego czyszczenia takich szkielek, bo slabe czyszczenie szkielek powtórzone raz i dwa moze nawarstwic brudy i syfki i zapalenie spojówek gotowe (Szwecja 2000) i potem nic, tylko straszyc na ulicach.
A jezli ktos czesto przebywa w zadymionych, nieklimatyzowanych pomieszczeniach, czyli tam gdzie bywam co weekend i wy pewnie tez, to takie szkielka dostaja ostro popalic i chyba lepiej jest sie zdecydowac na te, czestszej wymiany.
Pozdrawiam. Trzymajcie sie.  :spoko:

(Edited by Kazig at 9:48 pm on July 1, 2002)
Awatar użytkownika
olusl
Wyga
Wyga
Posty: 129
Rejestracja: 26 sie 2008, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spompowali. ? No właśnie nie za bardzo. ;) Ja za pół roku tych miesięcznych to płacę 420zł... A oprócz normalnego dochodzą mi cylindry. ;) Ahh nie wyobrażam sobie życia bez tych małych cudeniek. :hej:
Gdy ma się soczewki na zamówienie, które nie są dostępne od ręki zamawia się je na pół roku, bo wtedy są produkowane.. ;)
A w sumie twierdzę, że kasy dużo od Ciebie nie wzięli, jeżeli dochodzi Ci astygmatyzm. ;)
RKS Łódź. <3
Awatar użytkownika
olusl
Wyga
Wyga
Posty: 129
Rejestracja: 26 sie 2008, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Aa i jeszcze Krzyśku, zamówili mu soczewki na pół roku, ale to są te miesięczne.. ;) 6par. ;)
RKS Łódź. <3
Awatar użytkownika
Libero
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 05 gru 2008, 22:49

Nieprzeczytany post

JA też biegam w soczewkach (a raczej żyje w nich, mam je na oczach tylko z przerwami na noc, choc tez nie zawsze)

Ogólnie to nie tak łatwo je zgubić (nigdy podczas uprawiania sportu)
-raz podczas zdejmowania, wypadł mi z reki pojemnik nie zakręcony ;/
-raz na budowie, wpadło mi jakieś świństwo do oka, zapomniałem że mam na rękach rekawiczki (a na oczach soczewki), odruchowo ręka do oka i nie ma..

Uzywam soczewek kwartalnych, alezdarza mi się że podczas naprawde intensywnych treningów ostrość widzenia spada... Wszytsko wraca do normy gdy trochę ochłonę...
Zaczynam biegać....znowu
ODPOWIEDZ