Wrastający paznokieć +

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
TomaSz__
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 sie 2001, 21:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom, Wrocław

Nieprzeczytany post

Czy już po raz trzeci mam poddać się zabiegowi usunięcia paznokcia z palucha?
Za każdym razem, gdy odrastający osiągnie pewną długość, tworzy się stan zapalny.
Każdy chirurg dawał inne rady. nie skutkują.
Możecie coś poradzić?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Bartek Sz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1114
Rejestracja: 19 cze 2001, 01:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Staraj się obcinać paznokcie tak aby płytka paznokciowa była prosta a nie półokrągła. Wtedy paznokieć nie wrasta z boku palca. Ważna też jest swoboda stopy w bucie. Może to ci pomoże?
W biegu weszło w biegu wyjdzie :-)
Awatar użytkownika
adamm
Administrator
Administrator
Posty: 830
Rejestracja: 15 cze 2001, 00:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jestem lajkonikiem jeśli chodzi o takie sprawy... ale dlaczego chirurg a nie dermatolog?
[i]Pragnienie zwycięstwa jest niczym w porównaniu z pragnieniem przygotowania się do niego.[/i]
joycat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3301
Rejestracja: 01 cze 2002, 00:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Nieprzeczytany post

Poleca³abym wizytê u pedicurzystki w dowolnym gabinecie kosmetycznym. Prawdopodobnie zdiagnozuje problem trafniej ni¿ chirurg, no i poka¿e Ci jak powiniene¶ obcinac paznokieæ, je¿eli masz problemy z jego wrastaniem.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Kiedyś miałem podobny problem, ale nie był on związany z moją aktywnością sportową tylko z niewłaściwym obcinaniem paznokci. BartekSz ma racje, obcinak panokcie prosto, a problem sam zniknie.
Awatar użytkownika
TomaSz__
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 sie 2001, 21:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom, Wrocław

Nieprzeczytany post

Dermatolog skierował mnie spowrotem do chirurga.
Odrastający (po zabiegu) paznokieć wrasta zanim da się cokolwiek obciąć.
U pedicurzystki jeszcze nie byłem. Spróbuję.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kicay
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2001, 20:41

Nieprzeczytany post

Jedynym rozwiazaniem jest zwezenie paznokcia, po jednej lub <w moim  przypadku bylo to konieczne> po obu stronach. Dziwie sie ze chirurg Ci tego nie zaproponowal ....  
pozdrawiam ...
Tomasz Zajac
Awatar użytkownika
aniaza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2002, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czy zabieg chirurgiczny jest bolesny ?? jak to wyglada ??
MArci
Awatar użytkownika
Jacekraf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 310
Rejestracja: 23 lip 2002, 14:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa, Saska Kepa

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy to pomoze (pewnie juz Ci ktos to mowil) ale polecam specjalny plyn Scholla. Ja mialem zrywany paznokiec tylko 1 raz, z tego samego powodu. Po zabiegu lekarz poradzil uzywanie tego preparatu (to plyn, rozprowadzasz go na paznokiec malym pedzelkiem, starasz sie "wlac" go miedz skore a paznokiec, tam, gdzie masz problemy z wrastaniem) i pomoglo!!! Dostepne napewno a aptekach, mam nadzieje ze pomoze.
Pozdrawiam
Rafal
====
Rafal: jacekraf(at)astercity(.)net, gg/tlen - 1704865/jacekraf
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Oj bardzo bolesny !!! Najpierw zastrzyki długą igłą po bokach palca tak ,że puchnie i drętwieje ( to znieczulenie) Potem jest takie uczucie ,że nawet jakby Ci siekierą odrąbali palec to nic by sie nie poczuło !!!
A potem chirurg bierze obcęgi, chwyta paznokieć i wyrywa , bleeeee.
Najgorzej jak znieczulenie przestanie działać i potem jest duży ból bo opatrunek jest przyklejony do rany więc trzeba kilka dni moczyć w roztworze np z szargo mydła. Generalnie makabra, przez kilka dni nie można buta założyć :( chyba że zaciśnie się zęby z bólu heheehee
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
aniaza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2002, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam nadzieję że mi zrobią tylko tzw wcięcie klinowe i obejdzie się bez wyrywania ? myślałem ze obejdzie sie bez interwencj chirurg.  ale nc z tego. a z drugiej strony jak pracodawca przyjmie zwolnienienie chyba takowe będzie sie należało, zwłaszcza że w mojej pracy ma dużo do wydreptania km.  i jeszcze jedno podajcie nazwę tego płynu budiem wdzieczny
MArci
Awatar użytkownika
Jacekraf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 310
Rejestracja: 23 lip 2002, 14:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa, Saska Kepa

Nieprzeczytany post

Niestety tego plynu juz nie mam, uzywalem go bardzo dawno. Pamietam, ze byla to mala plastikowa buteleczka, wielkosci takich, w ktorych sprzedaje sie np. lakier do paznokci. Na zewnatrz pomaranczowa nalepka. Plyn przezroczysty, lekko mazioaty. Pod zakretka byl pedzelek do rozprowadzania plynu. Nazwy preparatu niestety nie pamietam i choc szukalem na stronie Dr.Scholla (http://www.drscholls.com) to nie znalazlem. W aptece albo w specjalnym sklepie Scholla napewno bedzie. W nazwie lub opisie napewno bedzie cos "toenail". Polecam to, mialem podobne problemy i pomoglo (regularne uzywane).
Pozdrawiam
Rafal
====
Rafal: jacekraf(at)astercity(.)net, gg/tlen - 1704865/jacekraf
cikora
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2003, 16:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bolesny? Nie zgadzam się z tym. Dzisiaj niestety musiałem mieć sćiągany paznokieć po raz drugi - więc jestem juz doświadczony :P

Palec poddawany jest znieczuleniu miejscowemu - dostaniesz tak dużo znieczulenia, aż nic nie będziesz czuł - ja dostałem aż 13 ml. Najdłuższą częscią zabiegu jest znieczulanie = trwa około 20 minut. Dostaje się 1 zastrzyg w dwa, trzy miejsca - wielka igła? zależy od lekarza, ale bez przesady. Potem patrzysz sobie na sufit i po kilku minutach dowiadujesz się, że juz nie masz paznokcia - nawet nie zorientujesz się, kiedy lekarz go ściągnął. Jeżeli chirurg jest dobry, do opatrunku (1 wacika) doda Tobie maść - polecam Daktarin / bez recepty/ Przy zdejmowaniu opatrunku - jeżeli robi się to samemu, można polać go wodą utlenioną - po chwili gaziki same schodzą.

Mówię Wam - nie ma się czego bać!

P.S.

Zabierzcie dużą skarpetę i np. sandały
Cikora
Awatar użytkownika
russian, white russian
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1406
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gaia

Nieprzeczytany post

niestety nie mam tak zaawansowanego stadium jak przedmówcy,
ale za to 20 maja najważniejszy start w tym sezonie, przedwczoraj ściąłem pazur ciuta krótko, no i zonk.
wczoraj po 17 km czułem że mam paznokieć, a dzisiaj poprawiłem.

póki co woda utleniona w opór, jutro ten magic potion od scholla i dzień w sandałkach bez skarpet , coby pazur odetchnął od celi buta treningowego

jeszcze jakieś idee?
we gather energies
ours and the ones of the nature,
in order to make this intolerable world
endurable
deckard
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 808
Rejestracja: 04 lip 2003, 11:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Nieprzeczytany post

mój boże, ciekawe jak tam paznokcie Tomka, który założył ten wątek 8 lat temu...

white, jak nie jest to Twój ostatni paznokieć to wycinaj. w innym wypadku chroń ;)
SBBP.WAW.PL
ODPOWIEDZ