otarcia stóp, uciskające paznokcie +

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
daman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 28 mar 2002, 13:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Humniska

Nieprzeczytany post

Dzien dobry.
Wczoraj przebieglem sie troche w nowych butach, ktore NIESTETY okazaly sie odrobinke za male (fakt, kupowalem zawsze ten rozmiar i ten sam model i myslalem ze beda dobre... mylilem sie). Dzisiaj czuje skutki - odciski, otarcia i - to co mnie przeraza - dziwny obrzek w okolicy paznokcia "duzego" palucha - strasznie boli.
Mam pytanie - jakich srodkow uzywacie do szybkiej regeneracji stop (jakas masc, spray)? nie chcialbym robic zbyt dlugiej przerwy... (chociaz to cos w okolicy
palca jest przerazajace...)
Dzieki,

Adam

btw- moze ktos chce kupic newbalance 686 44,5 (10.5 US) z przebiegiem ok 15km...?
New Balance but biegowy
daman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 28 mar 2002, 13:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Humniska

Nieprzeczytany post

NB 636 oczywiscie...
ermo
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2001, 17:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czesc Daman,
Z duzym paluchem musisz uwazac. To moze byc objaw wrastajacego paznokcia, ja przechodzilem to pare razy dwa lata temu. Skonczylo sie na trzech zabiegach chirurgicznych, za ktore dziekuje chirurgowi, ktory je przeprowadzal (p. doktorze K., dziekuje, juz nigdy wiecej :grr: ). Poszukaj w sieci cos o profilaktyce wrastajacych paznokci. Czasami pomaga moczenie palucha i nalozenie masci kamfororowej. Ale najlepiej zrobisz, jak pojdziesz z tym do doktora, gdy nie bedzie poprawy.
Sorry za nieciekawy ton tego maila, ale moze choc troche pomoge ustrzec Ci sie przed tym ustrojstwem. Poza tym chuchaj i dmuchaj na niego, uwazaj, zebys w cos nie kopnal, bo to naprawde niewesola kontuzja.
Pozdrawiam-Ermo.


(Edited by ermo at 12:10 pm on Aug. 2, 2002)
ermo
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2001, 17:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moze male wytlumaczenie z mojej strony dlaczego pisalem o wrastajacych paznokciach - wlasnie przez zbyt male buty, ktore mnie tylko lekko uciskaly z przodu. Gdybym wiedzial, co przez nie bede mial...
daman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 28 mar 2002, 13:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Humniska

Nieprzeczytany post

Dzieki za rade (brrr...)
Tez o tym myslalem... mial to moj ojciec.... cos strasznego...
mam nadzieje ze to nie to. niby na to nie wyglada i mam nadzieje ze to jednak przejdzie.
Awatar użytkownika
Karola
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 883
Rejestracja: 31 sie 2001, 09:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja staram sie kupowac buty do biegania (i do chodzenia tez) raczej za duze niz za male i takie akurat. :taktak:
Po paru godzinach mam troche opuchniete nogi i przy bieganiu rano nie ma problemu, ale po poludniu ciasne buty to tortura.
Staram sie tez kupowac skarpety z bardzo luznym sciagaczem.
Awatar użytkownika
Deck
Ekspert/Fizjologia
Posty: 1269
Rejestracja: 20 cze 2002, 12:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na poczatku mojego biegania mialem sporo problemow z palcami: otarcia, bable itp. Pomogly mi dwie sprawy: zmiana butow oraz skarpetek. jesli chodzi o pielegnacje stopy to zawsze warto jakis kremik stosowac, jest teraz tego duzy wybor. ponadto na zakonczenie kazdej kapieli traktuje swoje stopy zimna woda, dla mnie rewelacja :usmiech:
kto biega ten nie lebiega
ENTRE.PL Team
SBBP.waw.pl
Awatar użytkownika
asenior
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2003, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek

Nieprzeczytany post

Polecam preparaty produkowane przez Forever Living Products: żel aloesowy (Aloe Vera Gelly) i krem aloesowo-propolisowy (Aloe Propolis Creme). Skuteczność tych mazideł wielokrotnie sprawdziłem na sobie - działają z dnia na dzień! Do kompletu używam maść rozgrzewającą (Aloe Heat Lotion). Uwaga: nie można kupić ich w sklepie, tylko u dystrybutorów.
asenior
Awatar użytkownika
marcin70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 845
Rejestracja: 19 cze 2001, 16:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Nieprzeczytany post

na otarcia, sudocrem albo alantan. kremy do pielęgnacji dziecięcych tyłków. na rozwalony paluch... odpuść kilka treningów i spróbuj tego aloesu, mnie też pomagał, choć nazwa była inna.
[b]I run till it hurts, till my head starts pounding, my legs start burning and my stomach starts chuming.
Then...I turn around and run home.[/b]
www.biegajznami.pl
maczek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystkim tym, którzy mają jakiekolwiek problemy ze stopami polecam zajrzeć tutaj http://www.sklepikseniora.pl/plastry-oc ... c3759.html. Tak, wiem, że to Sklepik Seniora, ale jest tam wiele ciekawych rzeczy. Temat na forum stary, ale problem jak najbardziej aktualny. Poza tym niewiele osób wie, gdzie takie rzeczy znaleźć, a wstydzą się zapytać.
ODPOWIEDZ