piątka
8 lutego 2022 Krzysztof Brągiel Sport

Nie bądź jak Berihu Aregawi. Wystartuj w 9. New Balance Biegu na Piątkę!


Szybka piątka u progu wiosny? Ruszyły zapisy na 9. New Balance Bieg na Piątkę! Na biegaczy czeka znana i lubiana trasa z długim zbiegiem ulicą Zygmunta Krasińskiego. Bieg, który zazwyczaj rozgrywano jesienią przy okazji Maratonu Warszawskiego, tym razem będzie imprezą towarzyszącą przy 16. Półmaratonie Warszawskim. 27 marca przywitajmy sezon od mocnego uderzenia w stolicy!

Wielu biegaczy ma jeszcze w pamięci 8. New Balance Bieg na Piątkę z 26 września, a już można pucować obuwie startowe na kolejną, 9 edycję. Fundacja „Maraton Warszawski” postanowiła nie czekać do jesieni. Biegacze pobiegną znaną i sprawdzoną trasą z szerokim finiszem wzdłuż Wisłostrady już tej wiosny. 27 marca najpierw, o godzinie 10:00, do boju ruszą półmaratończycy. Punktualnie o 13:00 z ulicy Konwiktorskiej wystrzeli pierwsza fala biegu na piątkę.

bieg na piatke3

Trasa posiada atest PZLA i World Athletics, co oznacza, że została precyzyjnie zmierzona. Z uwagi na różnicę wysokości nad poziomem morza między miejscem startu i mety, nie spełnia jednak kryteriów WA w kwestii rejestrowania znaczących osiągnięć sportowych. Jest to ważna informacja dla osób zainteresowanych poprawieniem rekordu świata, który dzierży Berihu Aregawi (12:49). Dla pozostałych nie powinna mieć większego znaczenia.

Zapisy online pozostaną otwarte do 26 marca, lub do wyczerpania miejsc. Limit uczestników 9. New Balance Biegu na Piątkę wynosi 750 osób. Do powyższego limitu nie są wliczane osoby, które zadeklarują posiadanie i okażą w Biurze Zawodów aktualny Unijny Certyfikat COVID (lub równoważne zaświadczenie) potwierdzający zaszczepienie, posiadanie statusu ozdrowieńca lub negatywny wynik testu.

Dostępne są pakiety z koszulką techniczną New Balance lub bez. Zapisując się w terminie do 24 marca za pakiet podstawowy zapłacimy 65 złotych, natomiast za wersję rozszerzoną 130 zł.

bieg na piatke2

Jak zwykle przy okazji zawodów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” będzie można pobiec w dobrej sprawie w ramach akcji #BiegamDobrze. Jak to działa?  Podczas zapisów (ścieżką charytatywną) należy wybrać jedną z 8 organizacji dobroczynnych i założyć wirtualną zbiórkę. Następnie pozostanie zachęcić swoich bliskich i znajomych do wpłat na wybrany cel. Po zebraniu kwoty minimalnej 400 zł otrzymamy wyjątkowy pomarańczowy numer z logo wspieranej organizacji, oraz atrakcyjne gadżety i prezenty.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora. Z kim widzimy się 27 marca w stolicy?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Krzysztof Brągiel
Krzysztof Brągiel

Biega od 1999 roku i nadal niczego nie wygrał. Absolwent II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszka na Warmii. Najbardziej lubi startować na 800 metrów i leżeć na mecie.