13 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Shelby Houlihan odpowiada GDS


Jak informowaliśmy w poniedziałek (11.04) Gabriela Debues-Stafford zdecydowała się opuścić Bowerman Track Club w związku z aferą dopingową wokół Shelby Houlihan. Dziś portal letsrun.com opublikował odpowiedź Amerykanki.

Debues-Stafford argumentowała swoje odejście z BTC m.in. tym, że Shelby Houlihan pomimo otrzymania 4-letniej dyskwalifikacji od AIU, nadal trenuje i uczestniczy w życiu społeczności skupionej wokół klubu. Cała sytuacja była dla Kanadyjki stresująca i dlatego biegaczka zdecydowała, że nie chce kontynuować swojej przygody w amerykańskiej drużynie.

W odpowiedzi Houlihan, którą czytamy na stronie letsrun.com, wybrzmiewa przede wszystkim brak dialogu między biegaczkami.

  • Nigdy nie chciałam mieć negatywnego wpływu na kogokolwiek, podejmując decyzję o kontynuowaniu treningów i boli mnie, że okazało się, że jednak miałam – napisała rekordzistka USA na 1500 m i 5000 m. – Wiem, że (Gabriela – red.) zdecydowała się nie przychodzić do mnie, aby o wszystkim porozmawiać (…) Ale żałuję, że nie dano mi możliwości porozmawiania na temat jej obaw. Wiedziałabym wtedy, czy mogłam cokolwiek wyjaśnić, żeby złagodzić sytuację – dodaje Houlihan.

Gabriela Debues-Stafford po odejściu z BTC zamierza trenować pod okiem Trenta i Hilary Stellingwerff w Kanadzie. Rekordy życiowe GDS to m.in. 3:56.12 (1500 m), 4:17.87 (mila), czy 14:31:38 (5000 m w hali).

Możliwość komentowania została wyłączona.