13 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

European Athletics organizuje obóz dla Ukraińców


European Athletics zorganizowało obóz treningowy dla 60 ukraińskich sportowców, którzy przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy. Lekkoatleci będą przebywać w mieście Stara Zagora w Bułgarii.

Zawodnicy uzyskają dostęp do rozległego zaplecza treningowego w kompleksie sportowym Beroe. Do dyspozycji będą m.in. dwie 400-metrowe bieżnie, hala lekkoatletyczna, basen i w pełni wyposażona siłownia.

Z camp-u EA będą mogli skorzystać także fizjoterapeuci i lekarze. Dodatkowo do pracy w hotelu zostanie zatrudniony ukraiński szef kuchni. Sportowcy, a także członkowie ich rodzin, będą przebywać w Bułgarii do sierpnia.

Prezydent European Athletics, Dobromir Karamarinov, powiedział:

  • Przede wszystkim cieszymy się, że możemy zaoferować ukraińskim sportowcom i ich rodzinom bezpieczeństwo i schronienie w czasie konfliktu, ale także zaoferować obiekty treningowe na wysokim poziomie, aby mogli kontynuować karierę sportową w tych mrocznych i niepokojących czasach. Niestety wszystko wskazuje na to, że konflikt na Ukrainie prędko się nie zakończy. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki dadzą ukraińskim sportowcom najlepsze możliwe warunki, aby mogli występować w zawodach najwyższej rangi i przygotować najlepszą formę na Mistrzostwa Europy.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu potrwają między 15 a 21 sierpnia. Gospodarzem zawodów będzie Monachium.

Możliwość komentowania została wyłączona.