mila łódź
23 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bieg Grohmana, czyli szybka mila w Łodzi – do zgarnięcia ponad 2000zł


Bieg Grohmana odbędzie się po raz piąty w ramach Łódzkiego Biegu Fabrykanta, którego jedenasta edycja wystartuje 27 sierpnia 2022 r. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl

 Dla zdrowia i satysfakcji

Tegoroczny bieg Grohmana odbędzie się pod hasłem mila dla Ukrainy. Wyścig organizowany jest na dystansie jednej mili, czyli 1609 metrów. Chociaż dystans nie jest długi, jednak bieg jest wydarzeniem wymagającym. Jest to szybki wyścig, podczas którego mierzyć się będą ze sobą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy biegania.  Zawodnicy uczestniczący w głównym wyścigu podzieleni są według płci – osobno biegną kobiety i mężczyźni. Dla najlepszych przewidziane są wysokie nagrody finansowe. Za zajęcie pierwszego miejsca można zdobyć 1609 zł, osoba, która przekroczy linię mety jako drugą, zgarnia 1000 PLN, natomiast zawodnik, który stanie na najniższym stopniu podium wzbogaci się o 750 PLN. Dodatkowym bonusem jest kwota 500 zł za pobicie rekordu trasy. Jednak niezależnie od tego, które miejsce się zajmie, każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

mila łódź

Pomaganie przez bieganie

Bieg Grohmana jest nie tylko imprezą sportową. Przede wszystkim jest to bieg charytatywny, a całkowity dochód z wpisowego przeznaczony będzie na pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku wszystkie zdobyte w ten sposób środki trafią na pomoc dzieciom pochodzącym z Ukrainy, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w łódzkich domach dziecka i rodzinach zastępczych. Dzięki wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zgromadzona kwota zostanie podwojona. W biegu startować mogą nie tylko mieszkańcy Łodzi. Ze względu na charytatywny charakter imprezy ważna jest jak największą liczba uczestników. Zapisy nadal trwają. Limit wynosi 150 zawodników którzy powalczą o zwycięskie trofea, nowe rekordy życiowe, a przede wszystkim o wsparcie potrzebujących.

Możliwość komentowania została wyłączona.