Podcast bieganie
29 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza podcast „Wybiegani niewygadani” z bieganie.pl


Już od najbliższego piątku ruszamy z biegowym podcastem „Wybiegani niewygadani” z bieganie.pl. Prowadzącymi będą nasz redakcyjny kolega Mikołaj Raczyński – Biegający Filozof oraz Stasiek Śmietana – ambitny amator, silnie uzależniony od pokonywania kilometrów oraz własnych słabości, który uwielbia gadać i spotykać się z ludźmi o podobnej pasji. Poprosiliśmy Mikołaja o przybliżenie nam projektu „Wybiegani niewygadani”.


Zacznijmy może od tytułu „Wybiegani niewygadani” – dlaczego taki? Co ma oznaczać?

Wraz z Staśkiem Śmietaną, czyli współprowadzącym podcast zastanawialiśmy się nad tytułem, który najlepiej będzie nas charakteryzował i tak wyszli „Wybiegani niewygadani”. Trening kiedyś musi się skończyć, ale rozmowy na temat biegania już nie do końca, bo o detalach i szczegółach treningu można rozmawiać bez przerwy. A po co zamęczać rodzinę czy nie-biegowych znajomych, jeśli można mówić do osób, których to interesuje?

O czym będzie Wasz podcast? Jaką tematyką będziecie się zajmować?

Jak zakładaliśmy podcast (a mamy już 7 odcinków), to na polskiej „scenie podcastowej” brakowało rozmów typowo o treningu, czyli tzw. mięsku treningowym. Można było posłuchać ciekawych rozmów z biegaczami, trenerami czy naukowcami, ale tam dominowały anegdoty czy historie osobiste. My chcemy robić coś innego – rozmawiać prostym językiem o skomplikowanych kwestiach treningowych. Zastanawiać się nad szczegółami treningów, analizować fizjologię, badania naukowe czy też po prostu trochę „filozofować”.

Podczas rozmów chcemy rozszyfrowywać też typowo biegowy język, czyli tłumaczyć czym są bieg ciągły, zabawa biegowa czy interwały.

Jak często będziemy mogli słuchać Waszych podcastów?

Nasze rozmowy będą ukazywały się co dwa tygodnie i myślę, że będą doskonałym uzupełnieniem cyklu „W rytmie biegania”, który jest „luźniejszy” i bardziej lifestylowy.

Dla kogo będą kierowane Twoje rozmowy?

Nie zamykamy się na nikogo! Mam nadzieję, że nasze rozmowy będą ciekawe zarówno dla początkujących, jak i bardzo zaawansowanych biegaczy. Jeśli ktoś szuka wiedzy treningowej i jest otwarty na trochę inne spojrzenie na bieganie, to myślę, że coś da siebie znajdzie.

Czy macie już pierwszych gości?

Formuła naszego podcastu nie wymaga gości, wraz ze Staśkiem mamy jeszcze wiele do powiedzenia. Co nie oznacza, że w ogóle nie będziemy mieli gości! Wręcz przeciwnie, wstępnie rozmawiam już z kilkoma bardzo ciekawymi osobami. Jednak nas bardziej interesuje to, żeby osoba miała coś ciekawego i wartościowego do powiedzenia, niż miała dobre CV i była rozpoznawalna.

Goście na pewno się pojawią i myślę, że słuchacze nie będą zawiedzeni. Jednak dominować będą odcinki, gdzie to ci „niewygadani” będą się wygadywać.

Kiedy pierwszy odcinek i gdzie będzie można go posłuchać?

Pierwszy odcinek będzie dostępny już w najbliższy piątek, a wszystkiego dowiecie się z bieganie.pl i oczywiście moich mediów społecznościowych. Zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.