MS Budapeszt27082023 fotPawelSkraba 12
3 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

World Athletics Ultimate Championship – nowa impreza potwierdzona


World Athletics potwierdziło i podało szczegóły nowej imprezy, która będzie rozgrywana w sezonach bez mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Pierwsza edycja World Athletics Ultimate Championship odbędzie się w Budapeszcie w dniach 11 – 13 września 2026 roku. W puli nagród znajdzie się 10 milionów dolarów.

O pomyśle nowej imprezy, która miałaby wypełnić kalendarz w sezonach gdzie nie odbywają się igrzyska oraz tradycyjne mistrzostwa świata pisaliśmy trzy tygodnie temu. Prezydent World Athletics – Sebastian Coe, podał szczegóły nowej imprezy. Ta odbędzie się w Budapeszcie, który gościł mistrzostwa świata w 2023 roku.

W nowej imprezie wystartuje mniej zawodników, pominie się też biegi eliminacyjne i wszystkie konkurencje rozstrzygną się od razu w finale, lub w przypadku części z nich, rywalizacja rozpocznie się już od półfinałów. Oznacza to, że w każdej konkurencji wystartuje jedynie 8 lub 16 najlepszych zawodniczek lub zawodników. Większość sportowców dostanie kwalifikację na podstawie rankingu. Pula nagród jest najwyższa w historii wszelkich imprez World Athletics. Dla złotych medalistów przewidziano 150 tysięcy dolarów. Każdy z uczestników otrzyma także startowe.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments