
W Poznaniu po raz osiemnasty z dystansem półmaratonu mierzyli się zawodnicy walczący o wyniki, debiutanci i ci, którzy chcieli cieszyć się każdą sekundą. W niedzielny poranek punktualnie o 9:00 z zupełnie nową trasą zmierzyło się ponad 14 tysięcy biegaczy, a dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu. Triumfowali zawodnicy z Afryki, a Sebastian Nowicki poprawił rekord życiowy o 10 sekund.
Czołówka kilku zawodników z Afryki pierwsze 10 km pokonała w mocnym tempie, mijając 10 km w 29:00, a czołówka utrzymała tempo około 2:54/km aż do mety. Wygrał John Nahhay Wele z Tanzanii (1:00:52) przed dwoma Kenijczykami: Wislei Kipkemoi Yego (1:00:55) i Tuitoek Peter Kibenei (1:01:00). Zwycięzca poznańskiego maratonu z zeszłego roku Tesfahun Akalnew uplasował się na siódmym miejscu z czasem 1:02:06. Najlepszy z Polaków – Sebastian Nowicki był 10. z czasem 1:05:21, o 10 sekund poprawiając swój rekord życiowy uzyskany w tym roku w Warszawie. Z Europejczyków wyprzedził go tylko Ukrainiec Mykola Mevsha, który był ósmy z wynikiem 1:04:03. Na 11. miejscu ogółem dobiegła pierwsza kobieta – Kenijka Sheila Chepkirui (1:06:08). Utytułowana Lonah Chemtai Salpeter – Kenijka reprezentująca Izrael – była dopiero siódma wśród kobiet z czasem 1:10:26, przegrywając z zawodniczkami z Etiopii i Kenii.
Najlepszą z Polek była Dominika Stelmach, 12 wśród pań z czasem 1:17:01.
Wszystkie wyniki są nieoficjalne, a oficjalne rezultaty tradycyjnie zostaną zamieszczone po uzyskaniu ostatecznego protokołu z badań antydopingowych.