Le Francais Azeddine Habz 1874794
3 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Francuska federacja naprawiła błędy


Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że francuska federacja lekkoatletyczna zapomniała zgłosić dwóch swoich zawodników do udziału w Mistrzostwach Europy. Jednego z najlepszych średniodystansowców w Europie – Azeddine Habza, oraz mającego minimum na 10 000 metrów Simona Bédarda. W poniedziałek Fédération Française d’Athlétisme podało, że po kilku dniach działań naprawiono błąd i zawodnicy wystartują w Rzymie.

Fédération Française d’Athlétisme po intensywnych działaniach mających na celu naprawę swojego błędu, zgłosiła Hanza i Bedarda do udziału w Mistrzostwach Europy w Rzymie, które odbędą się w dniach 7 – 12 czerwca. Habz jest jednym z czołowych średniodystansowców w Europie. W tym sezonie zajmuje drugie miejsce na dystansie 1500 metrów mając na swoim koncie wygraną w Diamentowej Lidze w Rabacie i trzecie miejsce na DL w Oslo.

Simon Bédard to zawodnik młodego pokolenia, który w połowie maja uzyskał bardzo dobre 27:42,72 na 10 000 metrów i ma szanse realnie pomóc francuskiej drużynie w uzyskaniu medalu na tym dystansie.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments