bernipodcast
1 lipca 2022 Kuba Pawlak Audio

Michał Bernardelli – Ile naprawdę warte są rekordy? | podcast Bieganie.pl


Michał Bernardelli to mistrz świata w kategorii Masters, wciąż aktualny rekordzista kraju w klubowej sztafecie 4×1500 m, a niegdyś czołowy Polski średniodystansowiec. Miejska legenda głosi, że będąc wykładowcą na uczelni, jako alternatywną formę uzyskania wpisu w indeksie daje studentom możliwość pokonania go w biegu na kilometr. Podobno żadnemu z nich się to jeszcze nie udało.

Michał przewodniczył Komisji Biegów Ulicznych i ma analityczny umysł, dlatego jest najlepszą osobą do wyjaśnienia najbardziej zawiłych przepisów kwalifikacji wymyślonych przez rodzimy Związek. Jak się okazuje, nawet on nie jest w stanie wyjaśnić o co chodzi, gdy nie wiadomo o co chodzi… przykładowo w kwalifikacjach maratończyków na międzynarodowe zawody.

Z podcastu dowiecie się:

  • ile czekolad potrafi zjeść jednego dnia najgorzej odżywiający się wyczynowiec?
  • jaką prędkość osiąga Fiat Panda wypełniony biegaczami ze zmyślonymi życiówkami?
  • dlaczego w regulaminie pierwszego Biegu Niepodległości widniał zakaz wnoszenia podręczników?

W odcinku w różnych kontekstach pojawiają się: Usain Bolt, Aleksandr Sorokin, Jakub Wiśniewski, Marcin Fudalej, Tomasz Dobosz, Iwona Bernrdelli, Kacper Lewalski, Adam Nowick, Marcin Chabowski, Szymon Kulka, Michał Rozmys, Patryk Kozłowski, Marek Plawgo, Paweł Januszewski, Marek Jakubowski, Krzysztof Różnicki, Christian Coleman, Konrad Bukowiecki, Katarzyna Kowalska, Dominika Stelmach, Aleksandra Lisowska, Monika Jackiewicz, Katarzyna Jankowska, Angelika Mach, Karolina Nadolska, Arkadiusz Gardzielewski, Kamil Murzyn, Bogusław Mamiński i Mariusz Giżyński.


Słuchaj podcastu

Obejrzyj rozmowę

42 195 pl podcast pion 2

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kuba Pawlak Bieganie.pl
Kuba Pawlak

Naczelny szafiarz Bieganie.pl. Często ryzykuje karierę redaktora dla dodatkowych 15 minut drzemki. Mając na szali sportową formę i czipsy, zawsze wybiera paprykowe. Biega dla pięknych i wygodnych butów. Naczelny szafiarz na Instagramie