1 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

El Paso: Lepiarz 22, Tabor 31, Jaśtal 40

W Hiszpańskim El Paso trwają European Athletics Off-Road Running Championships. Pierwszego dnia rozegrano bieg alpejski (ok. 9 km napierania pod górę). Nasza drużyna mężczyzn została sklasyfikowana na 8 miejscu. Wygrali Włosi przed Szwajcarami i Hiszpanami.

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Sylwester Lepiarz (48:55 i 22 miejsce). Na 31 pozycji przybiegł Dominik Tabor (50:13). 40 był Piotr Jaśtal (52:34). Rywalizację zdominował Włoch, Cesare Maestri (44:48). Drugie miejsce zajął Szwajcar, Dominik Rolli (45:19), trzeci ukończył Hiszpan, Daniel Osanz (45:26).

Drugiego dnia zawodów zaplanowano Trail Race, czyli danie główne imprezy. Wyścig zostanie rozegrany na dystansie 47,4 km na trasie z 5124 m przewyższenia. W niedzielę, 3 lipca, trailowy weekend zwieńczą wyścigi Up&Down Mountain Races (bieg anglosaski) o długości 17,6 km i przewyższeniu 1796 m.