9 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszają zapisy do XXV Biegu Niepodległości


Kolejna impreza biegowa, w której może wziąć udział ponad 10 tysięcy uczestników już za miesiąc! 11 listopada, po raz dwudziesty piąty, odbędzie się warszawski Bieg Niepodległości. Zapisy do tej imprezy ruszą 15 października, a na uczestników czeka rekordowa pula 12 000 pakietów startowych.

IMG_6512.JPG

Od wielu lat przyjęło się, że Święto Niepodległości, które co roku obchodzimy 11 listopada można spędzić na sportowo. Corocznie w wielu miastach naszego kraju odbywają się bowiem masowe biegi uliczne, w których startuje tysiące amatorów biegania. W tym roku powinno być podobnie. 

Największym biegiem niepodległościowym jest bieg na dystansie 10 km rozgrywany w Warszawie. Co roku przyciąga coraz większą liczbę biegaczy, co doskonale obrazuje poniższy wykres.

bn frekwencja

W tym roku uczestników może być ponad 10 tysięcy! Co zrobić żeby znaleźć się w tym gronie? Ponownie jak w poprzednich latach, aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wosir.waw.pl lub pojawić się osobiście w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Rozbrat 26. Tegoroczny limit to 12 000 pakietów startowych.   

Dwa sposoby na zapisy:  
– poprzez stronę www.wosir.waw.pl (widoczny baner „Zarejestruj się”). Rejestracja poprzez stronę trwa nieprzerwanie od 15 października do 10 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc.
– osobiście w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w pokoju 109.  

Trasa biegu

Podobnie jak przed rokiem start biegu zlokalizowano w okolicach skrzyżowania ulicy Stawki oraz Alei Jana Pawła II. Punktualnie o godzinie 11:11 wystartują biegacze, kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach i rolkach, następnie zawodnicy Nordic Walking. Trasa będzie przebiegać Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Biegacze, zawodnicy na rolkach  i wózkach nawracają w prawo, na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking mają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną Al. Jana Pawła II do mety.   

IMG_6215.JPG

Uczestnicząc pomagasz!

Jeden z partnerów wydarzenia firma Amway Polska, która aktywnie uczestniczy w propagowaniu aktywnego stylu życia na tegorocznej edycji biegu zrealizuje akcję społeczną.  

Za każdego uczestnika Biegu Niepodległości Amway Polska przekaże 2 zł na rzecz Fundacji „Wychowanie przez sport” Pawła Januszewskiego na edukację i propagowanie biegania wśród najmłodszych. Sportowa edukacja to jeden z elementów filozofii naszej firmy. – dodaje Anna Pietrzak, dyrektor Amway Polska. 

Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości, w tym m.in. terminarz funkcjonowania biura zawodów można znaleźć na stronie www.wosir.waw.pl.