maraton
16 lutego 2022 artykuł sponsorowany Sport

Rekordowa trasa utrzymana. Zacznij sezon w Poznaniu


Organizatorzy 14. PKO Poznań Półmaratonu odsłonili karty. Znamy trasę wiosennej „połówki” w stolicy Wielkopolski. 3 kwietnia pobiegniemy tymi samymi ulicami, co jesienią. W październiku, aż 3 mężczyzn złamało barierę godziny, a Karolina Nadolska poprawiła rekord Polski (1:09:18). Nic tylko pucować buty startowe i rozpocząć biegową wiosnę w Poznaniu.

Rekordy mówią same za siebie

– Czasy, jakie padły na tej trasie w październiku mówią same za siebie. Dajemy biegaczom fantastyczną szansę do poprawy swoich życiówek i liczymy, że 14. PKO Poznań Półmaraton znów będzie biegiem rekordowym pod względem wyników sportowych – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor imprezy.

Przypomnijmy, że 17 października 2021 rywalizację zdominowali Afrykanie. Zwyciężył Etiopczyk Mohamed Esa z zawrotnym 59:32. Wśród kobiet, po dyskwalifikacji Kenijki Tabity Gichy, triumfowała Karolina Nadolska, notując efektowny rekord kraju 1:09:18.

Poznańska „połówka” przez lata rozgrywana była u progu sezonu wiosennego. Rok temu, w związku z epidemią COVID-19, wyjątkowo zawody odbyły się jesienią. Od tego sezonu organizatorzy wracają jednak do tradycyjnego, wiosennego terminu.

Długie proste, bez psikusów

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie przez Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicy Hetmańskiej. Tuż za ulicą Rolną uczestnicy zbiegną na Dolną Wildę i skierują się w stronę Dębca. Stąd długa, bo prawie 4-kilometrowa prosta poprowadzi ich do centrum. Następie pobiegną ulicą Strzelecką, Garbarami do ulicy Solnej. Ostatni odcinek powiedzie ulicami: Nowowiejskiego, Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, która tradycyjnie będzie znajdowała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznań pólmaraton trasa

Na trasie czekać będą na biegaczy 4 punkty odżywiania, przy których uzupełnimy magazynki. W większości będzie płasko. Czworogłowe warto przygotować na zbieg przy skrzyżowaniu Hetmańskiej z Rolną. Natomiast „dwójki” przydadzą się podczas podbiegu na 20 kilometrze. Poza tym, długie proste, łagodne zakręty i zaledwie jedna nawrotka o 180 stopni na końcu ulicy Grunwaldzkiej. Poznańska trasa nie powinna nikomu spłatać psikusa.

Organizatorzy zachęcają do zapisów. Warto się śpieszyć. W tym roku wzrost opłaty startowej kształtują zapisy zawodników tj. im więcej osób na liście startowej, tym wyższa jej opłata. Dziś wynosi ona 150 zł. Gdy na liście startowej zamelduje się 5000 osób, 5001 osoba będzie musiała uiścić opłatę w wysokości 170 zł. Obecnie na liście startowej jest 4605 biegaczy.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Sponsorem Tytularnym Półmaratonu jest PKO Bank Polski.

Źródło: POSIR, Fot: Adam Ciereszko

Możliwość komentowania została wyłączona.