20220916 DSC 6361
23 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Obóz biegowy siły i techniki biegu z bieganie.pl za nami


W dniach 15 – 18.09.2022 w nowoczesnym Medical SPA & Wellness Columna Medica koło Łodzi odbył się pierwszy obóz „Sport, Motywacja i Medical Spa”, podczas którego uczestnicy mogli trenować z mistrzami biegania – Adamem Kszczotem i Arturem Kozłowskim. W ciągu czterech dni na naszych biegaczy czekał intensywny program, wypełniony praktyczną wiedzą, treningami, wykładami, badaniami i indywidualną pracą z każdym z biegaczy. Sprawdźcie relacje naszych uczestników i pierwsze wrażenia ze spędzonego czasu.

Wykłady i treningi

W części teoretycznej uczestnicy naszego obozu mogli posłuchać wykładów na temat techniki biegu i siły biegowej, a następnie wziąć udział w dyskusji na temat niuansów wykorzystywanych w doskonaleniu konkretnych elementów w biegu. Każdy z uczestników mógł też zapoznać się z indywidualnymi zaleceniami dotyczącymi techniki biegowej na podstawie nagranych wcześniej filmików. Podczas treningów była możliwość zwrócenia uwagi na ważne podczas biegu detale, a także zwiększenie świadomości własnego ciała.

20220916 182456

Najbardziej na obozie z Adamem Kszczotem i Arturem Kozłowskim podobało mi się to, że tak naprawdę tutaj nie ma tych lepszych i gorszych – tłumaczy Kasia jedna z uczestniczek. – Może przyjechać ten, który jest na wyższym poziomie, jak i ten, kto jest na niższym poziomie i każdy wynosi coś dla siebie, dowie się o sobie czegoś nowego. Poza tym w miejscu, w którym jesteśmy, mamy saunę, basen, salę wykładową i treningową, więc tak naprawdę jedno wielkie all inclusive. Ten obóz był naprawdę ekstra! – relacjonuje biegaczka.

Najbardziej na obozie podoba mi się to, że każdy jest traktowany indywidualnie i jest nam tu przekazywana super merytoryczna wiedza – mówi nam kolejna uczestniczka obozu Julia. – Nieważne, co trenujemy – czy jest to bieganie, czy triathlon, czy bieg z przeszkodami OCR. Każdy wyniesie stąd coś dla siebie. A jeżeli chodzi o miejsce, to jest tu cudownie. Jesteśmy wśród natury, jest super zaplecze medyczne i świetna obsługa, która zajmuje się nami bardzo profesjonalnie.

20220916 DSC 8529

Badanie DIERS

Ośrodek Columna Medica to nowoczesna klinika rehabilitacji, połączona z czterogwiazdkowym hotelem oraz strefą Medical SPA & Wellness. Doskonale wyposażona placówka umożliwia skorzystanie z badania sylwetki aparatem ‘DIERS Formetric 4D’, która pozwala na indywidualną ocenę stanu kręgosłupa, postawy ciała i analizę chodu. Podczas obozu nasi uczestnicy mogli sprawdzić obciążenia ciała, a wyniki przedyskutować ze specjalistą z Columna Medica.

Badanie 4D DIERS zaskoczyło mnie, pokazało mi, jakie mam wady w chodzie. Okazało się, że jest tam coś do poprawy, więc fajnie, bo dzięki temu mogę to dopracować – przyznaje jedna z uczestniczek obozu.

Nasi biegacze po badaniu mieli też czas na indywidualną pracę z fizjoterapeutą na bazie wyników badania DIERS, a oprócz tego mieli do dyspozycji masaże i odnowę biologiczną.

Indywidualna opieka

Jesteśmy właśnie po obozie i były to bardzo przyjemnie spędzone 4 dni – w super ośrodku, z bardzo przyjemną infrastrukturą, dobrym jedzeniem. Czuję się bardzo zadbany przez fizjoterapeutów, masażystów, a w szczególności przez Adama, który prowadził dla nas treningi przez te 4 dni. Mam nadzieję, że to się przełoży na lepsze wyniki w bieganiu. Pierwszy sprawdzian już niedługo – opowiada Michał.

20220916 DSC 6765

W podobnym tonie wypowiadają się pozostali biegacze, którzy spędzili w Columna Medica ten intensywny wrześniowy weekend.

Uczestniczyłem w super obozie, na którym dużo mogłem się nauczyć, wiele dowiedzieć. Byli tu naprawdę fajni ludzie, super atmosfera, świetne warunki. Mieliśmy opiekę fizjo, trenerów, do tego wykłady, bardzo dobre jedzonko. Jest tu też świetna okolica – nic, tylko wracać – dodaje Jacek.

Nie musiałem długo się zastanawiać, żeby się zapisać na obóz do Adama. To bardzo fajna sprawa. Serdecznie polecam, jeśli ktoś jest ambitnym amatorem i szuka miejsc, gdzie mógłby zwiększyć swoje zakresy, ulepszyć swoje bieganie. Mieliśmy tu bardzo wysoki poziom merytoryczny. Badania dały mi informację, na jakim jestem poziomie, nad czym warto popracować, także dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Wcześniej miałem mieszane uczucia w odniesieniu do fizjoterapeutów, natomiast tutaj jest pełen profesjonalizm. Specjaliści doradzili mi: gdzie, co i jak, a dokładniej: nad czym pracować, by się poprawiać. Poza tym masażyści też bardzo dobrze podeszli do sprawy – relacjonuje Bartosz.

Kolejne obozy są planowane już wkrótce, o szczegółach będziemy informować na bieganie.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.