Eobuwie
23 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

eobuwie.pl z innowacyjnym narzędziem dla biegaczy


Dobrze dobrane buty biegowe to przyjemność z pokonywanych kilometrów. Źle dopasowane obuwie to powód frustracji, otarć, a nawet kontuzji. Marka eobuwie.pl chce pomóc biegaczom w optymalnym wyborze.  Od 21 września w 9 sklepach w Polsce ponownie pojawiło się innowacyjne narzędzie – Asystent Sportowy. Dzięki specjalnej nakładce kupowanie biegowych butów będzie szybkie, wygodne, a przede wszystkim, trafione.

Innowacja w służbie stopom

eobuwie.pl nie pierwszy raz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów. Od października 2018 roku w salonach marki funkcjonują skanery 3D esize.me (można też wykonać skan 2D bez wychodzenia z domu, za pomocą aplikacji). Skan pozwala idealnie dopasować buty na podstawie: szerokości, długości, wysokości i tęgości stopy.

Esize.me tak naprawdę umożliwiło klientom przymierzanie butów z perspektywy domowej kanapy. Był to olbrzymi skok jakościowy na rynku. Teraz eobuwie.pl wykonuje kolejny, duży ruch. Chce ułatwić kupowanie butów do zadań specjalnych, a takimi są bez wątpienia buty biegowe. Ma w tym pomóc, dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych, narzędzie Asystenta Sportowego. Urządzenie sprawdzi jak pracuje stopa na tzw. mapie nacisku. Nie tylko dopasuje rozmiar, ale też rodzaj podeszwy pod względem supinacji i pronacji.

W trzech krokach do celu

Procedura po wejściu do salonu eobuwie.pl zamyka się w trzech krokach. Na początku należy odnaleźć dedykowany „zakątek biegacza” (Running Corner). W specjalnie stworzonym dla pasjonatów biegania miejscu znajdziemy zarówno skaner esize.me jak i narzędzie Asystenta Sportowego. Aby wyszukać buty dla siebie wystarczy:

 1. Wykonać skan stopy za pomocą esize.me
 2. Przebiec się przez matę Asystenta Sportowego
 3. Odpowiedzieć na kilka pytań w quizie za pomocą Asystenta Sportowego (stacjonarny tablet dostępny będzie w sklepie)

To wszystko. Następnie otrzymamy rekomendacje biegowych butów, w których nasze stopy będą czuły się najlepiej. Na każdym z etapów możemy liczyć na pomoc przeszkolonej obsługi.

e1

Gdzie znajdę Asystenta Sportowego?

W dniach 21.09-09.10 eobuwie.pl rusza z ogólnopolską serią eventów, które mają przybliżyć biegaczom nową technologię. Running Tour to konsultacje ze specjalnie przeszkolonym do tego personelem, który podpowie na co zwracać uwagę wybierając buty treningowe, startowe, czy terenowe. Na początek eobuwie.pl zaprasza klientów do 9 salonów:

 • Warszawa, Galeria Młociny
 • Warszawa, Westfield Arkadia
 • Warszawa, Westfield Mokotów
 • Zielona Góra, Focus Mall
 • Łódź, Manufaktura
 • Poznań, Stary Browar
 • Gdańsk, Forum Gdańsk
 • Katowice, Silesia City Center
 • Kraków, Bonarka City Center
e2

W wybranych sklepach eobuwie.pl możecie przetestować narzędzie zarówno pod kątem zapalonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. We wskazanych lokalizacjach czekają specjalne „running cornery” gdzie obsługa sklepu pomoże wykonać skan sportowy, a także doradzi w doborze obuwia. W strefach wyeksponowane są także topowe modele butów runningowych z szerokiej oferty dostępnej w sklepach na miejscu takich marek jak adidas, New Balance, Asics, Salomon, Puma, Under Armour i wiele innych.

Po wykonaniu skanów (na esize.me oraz na macie Asystenta Sportowego) oraz otrzymaniu rekomendacji, pozostanie już tylko zamówienie wybranego modelu obuwia. Co najważniejsze, każde kolejne zakupy będą mogły być już realizowane bez tracenia czasu na poszukiwanie odpowiedniego rozmiaru i rodzaju obuwia bez obaw, że buty okażą się nietrafione.

Możliwość komentowania została wyłączona.