philips
 
21 czerwca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kyeva, Smalec, Kozłowski, Jakubczak – III bieg Ursynowa za nami


ursyn_1.jpg

Z okazji Dni Ursynowa odbył się już Trzeci Bieg Ursynowa. Na głównym dystansie 5km rywalizowało 500 biegaczek i biegaczy. Pogoda, organizacja, zabezpieczenie trasy były na medal. Na starcie zjawiło się kilkoro wyczynowych zawodników znanych ze startów na bieżni czy ulicy. Wśród Panów wygrał niezapowiadany gość Cosma Mutuku Kyeva, nieznany szerzej zawodnik z Kenii, który pojawił się zamiast Paula Ngeticha. Cosma cały bieg pokonał samotnie, goniony przez trójkę polskich zawodników: Michała Smalca, Artura Kozłowskiego i Rafała Wójcika. W takiej też kolejności zawodnicy wpadli na metę.

ursyn_2.jpg
Ostatni zakręt na 100 m przed metą: Kyeva, za nim Smalec i Kozłowski

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Anna Jakubczak wobec rezygnacji ze startu Karoliny Jarzyńskiej oraz nieporozumienia ze startem Aleksandry Jakubczak. Mimo wszystko Aleksandra Jakubczak była przez startera wyczytana. Oczywiście omyłkowo, w trakcie prezentacji jej siostry Anny. Jest to niewątpliwie oznaka rosnącej pozycji młodszej z sióstr, gdyż jeszcze niedawno podobne pomyłki miały miejsce tylko w drugą stronę, gdzie Ola była zwyczajowo prezentowana, jako Anna.

ursyn_11.jpg
Anna Jakubczak na mecie

Oto, co nam powiedzieli po biegu na temat swoich najbliższych planów:

ursyn_4.jpg
Cosma Kyeva i Michal Smalec

Cosma Kyeva: Jeszcze chyba ze dwa tygodnie będę w Polsce, za tydzień startuję gdzieś na 3000 na bieżni a za dwa tygodnie pewnie na 15 km, ale nie wiem gdzie (pewnie w Jarosławcu – przyp. Redakcji).

ursyn_5.jpg

Michał Smalec z trenerem (tatą) i siostrą

Michał Smalec: Do Mistrzostw Polski chciałbym gdzie jeszcze pobiec jakieś 1500 m ale nie mam nic zaplanowanego. Na Mistrzostwach Polski biegnę 5 tys m (Mistrzostwa odbywają się w dniach 31.07.2009 – 02.08.2009 w Bydgoszczy).

ursyn_13.jpg

Artur Kozłowski

Artur Kozłowski: Teraz jadę na obóz do Szklarskiej, zjeżdżam na jakieś trzy tygodnie przed, chciałbym jeszcze gdzieś się sprawdzić ale nie wiem jeszcze gdzie dokładnie. Na Mistrzostwach Polski biegnę 5 tys m.

ursyn_3.jpg

Anna Jakubczak: Szkoda, że nie wystartowała Ani Karolina ani Ola, zawsze to lepiej móc z kimś walczyć. Na Mistrzostwach Polski pobiegnę na dwóch dystansach: 1500 m i 5000 m.

ursyn_9.jpg

Na piątym miejscu w kategorii generalnej i pierwszym w kategorii 40 latków przybiegł Jean Marc Leandro, aktualny trener Lidii Chojeckiej (a także życiowy partner), z którym postaramy się jeszcze przeprowadzić wywiad przed Mistrzostwami Polski.

Wyniki:

1. Cosma Mutuku Kyeva 14:06
2. Michał Smalec 14:14
3. Artur Kozłowski 14:19
4. Rafał Wójcik 14:46
5. Jean Marc Leandro 15:38

1. Anna Jakubczak 16:50
2. Renata Antropik 19:42
3. Małgorzata Hołubiec 19:59
4. Diana Kuprianowicz 20:19
5. Anna Kwiatkowska 20:20

Meta biegu usytuowana była przy Kopie Cwila, co osoby przyjezdne mogło wprawiać w zdziwienie gdyż nie spodziewali się w Warszawie takich widoków.

ursyn_6.jpg

Meta

ursyn_10.jpg

Pozdrawiamy grupkę czytelników portalu Bieganie.pl, które było patronem medialnym III Biegu Ursynowa.

Więcej zdjęć z mety na portalu maratonczyk.pl