10 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny wielki bieg w Warszawie – BMW Półmaraton Praski 2014


Lista imprez biegowych w Polsce z roku na rok się wydłuża. Jedną z nowych pozycji, która na stałe powinna wpisać się do kalendarza biegowego w Warszawie jest BMW Półmaraton Praski. Pierwszą edycję imprezy zaplanowano na 31 sierpnia 2014 roku. Zapisy już ruszyły. Bieganie.pl objęło patronat medialny nad zawodami.

slider02
fot. http://www.polmaratonpraski.pl/

Dwa maratony i dwa półmaratony w 6 miesięcy

Kiedy niemal rok temu dowiedzieliśmy się, że w 2013 roku Warszawa wzbogaci się o drugi, po Maratonie Warszawskim, bieg na dystansie 42195 m (ORLEN Warsaw Marathon)  w internecie rozpoczęła się wielka debata. Wielu biegaczy uznało, że w stolicy nie ma miejsca na dwa tak wielkie biegi. Minęło 12 miesięcy. Za nami jest już wspomniana, pierwsza edycja OWM i kolejna odsłona MW. Obie imprezy były zdecydowanie udane. Zarówno pod względem frekwencyjnym i organizacyjnym. Ten casus pokazał, że w stolicy Polski wciąż jest popyt na dobrze zorganizowane imprezy sportowe. Chyba właśnie dlatego, w 2014 roku obok Półmaratonu Warszawskiego wyrośnie drugi półmaraton – BMW Półmaraton Praski. Co o nim wiemy?

Szybko i po Pradze 

Wyzwól swoją energię na najszybszej trasie półmaratonu w Polsce – takim hasłem organizatorzy zachęcają uczestników do udziału w pierwszej edycji BMW Półmaratonu Praskiego organizowanego przez Agencję Reklamową Storm i Stowarzyszenie Warszawski Klub Biegacza. Ma być to pierwsza masowa impreza biegowa organizowana w Warszawie po prawej stronie Wisły.

Specjalnie przygotowana trasa BMW Półmaraton Praski – prosta i bez znaczących wzniesień – przebiegać będzie między innymi na całej szerokości ul. Wał Miedzeszyński, ułatwiając pokonanie jej w bardzo szybkim tempie i dając możliwość poprawienia rekordów życiowych. Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Limit czasu na jej pokonanie będzie wynosił 3 godziny i 30 minut.

gt.jpg

W ostatnich latach obecność największych warszawskich biegów (Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, czy ORLEN Warsaw Marathon) ograniczała się do bezpośrednich okolic Mostu Poniatowskiego i Stadionu Narodowego.

Szczegółowa mapa z trasą biegu będzie udostępniona na stronie internetowej imprezy po ostatecznym zatwierdzeniu przez organizatora.
Zapisy już ruszyły

Chęć udziału w przyszłorocznej imprezie można zgłaszać już teraz za pośrednictwem strony internetowej biegu. Pod adresem http://www.polmaratonpraski.pl/pl/rejestracja/zarejestruj, został uruchomiony  formularz rejestracyjny.

Ostateczny termin rejestracji za pośrednictwem strony internetowej został ustalony na dzień 28 sierpnia 2014 r. W dniach 29 i 30 sierpnia – w miarę wolnych miejsc (na razie nie wiadomo jaki będzie limit) – będzie można dokonać rejestracji w punkcie odbioru pakietów startowych.

Ile to kosztuje? Co dostaniemy?  

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymają worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu, broszurę informacyjną, koszulkę techniczną, numer startowy wraz z czipem przeznaczonym do pomiaru czasu. Każdy z uczestników po ukończeniu biegu otrzyma również medal.

Opłata startowa BMW Półmaraton Praski wynosi 79 zł, a jej wysokość gwarantowana jest do końca roku 2013.
Strona internetowa zawodów: http://www.polmaratonpraski.pl/