373297067 709123277895258 6025935090936533373 n
10 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wyniki Biegu Kazików w Radomiu. Mateusz Kaczor i Dominika Łukasiewicz zwycięzcami

Mateusz Kaczor oraz Dominika Łukasiewicz okazali się najszybszymi zawodnikami rozgrywanego dzisiaj w Radomiu Biegu Kazików. Była to już szesnasta edycja biegów, którą ukończyło niemal 800 zawodników.

W tym roku organizatorzy rozgrywanego w ramach obchodów święta patrona miasta, świętego Kazimierza Jagiellończyka, biegu postarali się o atest 10-kilometrowej trasy. W ramach rozgrywania wydarzenia rozegrano także charytatywny na 2 kilometry oraz biegi młodzieżowe w kilkunastu kategoriach. W głównym biegu szans rywalom nie dał pochodzący z Radomia Mateusz Kaczor. Trzy tygodnie po znakomitym występie w maratonie w Sewilli, gdzie ustanowił rekord życiowy 2:09.34, wciąż jest w dobrej formie.

Tym razem 10-kilometrową trasę pokonał w 30 minut i 17 sekund. Prawie pół minuty za zawodnikiem RLTL Optima Radom finiszował Andrzej Starżyński, a na trzecim miejscu zobaczyliśmy specjalizującego się w biegach górskich. Sylwestra Lepiarza.

8DAMIAN NOGA33:01

Wśród kobiet najszybsza była Dominika Łukasiewicz, która jako jedyna kobieta pokonała granicę 37 minut. Na podium znalazły się jeszcze Anna Pawlikowska (38:18) oraz Natalia Gospodarczyk (41:24).