brzezinska
10 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandra Brzezińska szósta w półmaratonie w Hadze

Abdi Nageeye oraz Susan Chembai zostali zwycięzcami silnie obsadzonego półmaratonu NN CPC Loop w Hadze. Na szóstym miejscu bieg ukończyła Aleksandra Brzezińska, która jest w trakcie przygotowań do wiosennego maratonu.

Zwycięzca biegu Abdi Nageeye wynikiem 1:00.21 poprawił o 3 sekundy swój własny rekord Holandii. Wcześniej biegał już poniżej 1 godziny, jednak czas 59.55, który osiągnął podczas biegu Great North Run w Newcastle, został uzyskany na nieregulaminowej trasie. Urodzony w Somalii zawodnik przygotowuje się aktualnie do maratonu w Rotterdamie. Dziś Nageeye w walce o podium pokonał Kenijczyka Charliego Kedira (1.00.47) oraz Etiopczyka Tadesse Getahona (1.01.01).

8Roy HOORNWEGHOL01:03:47

W wyścigu kobiet najlepszą okazała się Kenijka Susan Chembai, która wynikiem 1.07.10 ustanowiła rekord życiowy. Do rekordu trasy, który od 2000 roku należy do Lornah Kiplagat, zabrakło jej 14 sekund. Drugie miejsce zajęła Katharina Steinruck (1.09.58). Trzecie miejsce na podium zajęła reprezentantka gospodarzy Anne Luijten (1.10.39).

Na szóstym miejscu finiszowała Aleksandra Brzezińska, która osiągnęła czas 1:12.29. Nasza reprezentantka już wcześniej uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w półmaratonie, jednak wciąż walczy o kwalifikację olimpijską w maratonie. W grudniu zeszłego roku w Walencji podopieczna Błażeja Brzezińskiego przebiegła ten dystans w czasie 2:27:17 (minimum kwalifikacyjne wynosi 2:26.50).