grat north run
7 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordzista Świata kontuzjowany


Joshua Cheptegei z powodu kontuzji odwołał swój start podczas półmaratonu Great North Run, który ma odbyć się w najbliższą niedzielę. Mimo nieobecności rekordzisty świata w biegu na 5000m i 10000m stawka wśród biegaczy i tak zapowiada się znakomita.

Kibice na trasie biegu będą mogli podziwiać między innymi Jacoba Kiplimo – rekordzistę świata w półmaratonie i Mistrza Świata w półmaratonie oraz Selemona Beregę – mistrza olimpijskiego na 10000 metrów. Co ciekawe wyżej wymieniona trójka w komplecie stała na olimpijskim podium w Tokio. Dopełnieniem wielkiej elity będzie najbardziej doświadczony Etiopczyk Kenenisa Bekele.

Elita kobiet również wygląda imponująco. Zwycięstwa sprzed roku będzie broniła Helen Obiri – dwukrotna medalistka olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata. Kenijka nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ obok niej na starcie zobaczymy również znakomitą Peres Jepchirchir oraz etiopski duet Hiwot Gebrekidan i Ayana Almaz.

Honorowym starterem imprezy będzie Eilish McColgan. 31 letnia Szkotka miała w tym roku znakomity sezon, łącznie z pobiciem rekordu Wielkiej Brytanii w biegu na 5km, a także należącego uprzednio do Pauli Radcliffe. rekordu Wielkiej Brytanii w półmaratonie.

The Great North Run to największy biegowy event na Wyspach Brytyjskich, skupiający wokół siebie 60.000 biegaczy. Start Elity kobiet już o 10.20, a elity mężczyzn o 10.45 czasu miejscowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.