rakreatron
7 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

RakReaton, czyli rusz z nami 25 razy dookoła Ziemi w słusznym celu!


Jesteś aktywny – biegasz, jeździsz na rowerze lub uprawiasz nordic walking, a może po prostu często spacerujesz? Nie może Cię zabraknąć w wyzwaniu RakReaton. Liczymy na Twoje kilometry, bo dzięki temu 120 000 złotych trafi na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Spraw, aby Twoje wrześniowe treningi nabrały dodatkowego sensu – pomagania.

RakReaton to sportowe wyzwanie, które odbywa się w ramach Kampanii Złotej Wstążki. Jego celem jest zachęcenie do jak największej aktywności związanej z pokonywaniem dystansu we wrześniu w celu zebrania miliona kilometrów, które zagwarantują wsparcie w postaci 120 000 złotych na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Partnerami inicjatywy są Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Grupa Impel.

Udział w wyzwaniu umożliwia bezpłatna aplikacja Activy, która rejestruje pokonane kilometry. Pobranie jej, a następnie jak najczęstsze używanie, czyli dokumentowanie aktywności, wspiera ogólnopolski projekt wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i społecznego dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin (https://rakreaton.activy.app/pl/).

Grafika RakReaton Dolacz

Dzieci chore na raka i ich rodziny codziennie zmagają się z chorobą i jej wyzwaniami, które można porównać do biegu z przeszkodami. Ich długodystansowym celem jest zdrowie i życie. Ludzie aktywni z kolei podejmują wyzwania sportowe z różnych powodów, by być w dobrej kondycji, osiągać coraz lepsze wyniki, pokonywać własne słabości czy po prostu czerpać radość z wykonywanej aktywności. Obie te grupy cechuje determinacja i koncentracja na długofalowym celu. Osoby aktywne niejednokrotnie angażują się przy tym w pomoc potrzebującym. W RakReatonie łączymy ze sobą te dwa światy, jednoczymy ludzi w słusznej sprawie. Dajemy satysfakcję z pokonanych kilometrów, ale także pokazujemy moc pomagania. Biorąc udział w wyzwaniu, „przekazujesz” swoje kilometry z biegu lub jazdy na rowerze. To jest właśnie moc pomagania w akcji – zachęca do zaangażowania się Anna Apel, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy sportowego wyzwania RakReaton.

Po osiągnięciu miliona kilometrów, partnerzy RakReatonu przekażą 120 000 zł na wsparcie psychospołeczne dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin. Wyzwanie może podjąć każdy. W poprzednich edycjach uczestnicy przejechali na dwóch kółkach 1 348 582 km! Najwięcej rowerzystów zarejestrowało się w pierwszej edycji wyzwania.

Jesteśmy ciekawi, która dyscyplina będzie królować w tym roku w walce z rakiem: dwa kółka czy dwie nogi. Jeśli przy okazji uda się zmotywować innych do wstania z kanapy, tym większa będzie radość z pomagania – dodaje Anna Apel.

Partnerami RakReatonu od 3 lat są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy. Przez dwie edycje inicjatywa zgromadziła ponad 15 tys. uczestników. W trzeciej edycji RakReatonu wezmą udział m.in. firmy: Sofomo, ArtGeist i DR Schumacher.

Grafika Activy RR

RakReatonowy dekalog:

  1. Ściągasz aplikację Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i 1 września dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – wspieramy dzieci chore na nowotwory”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, marsz, nordic walking czy wędrówka w górach też się tutaj liczą!) i jazda na rowerze.
  2. Możesz połączyć swoje konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
  3. Pamiętaj, że wspierasz wyzwanie zawsze wtedy, kiedy odbywasz trening z rejestracją kilometrów. Włączasz aplikację Activy lub korzystasz ze swoich kont na Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Kilometry będą się rejestrowały automatycznie, ale musisz raz na jakiś czas “odpalić” Activy.
  4. Ruszasz się, kiedy masz ochotę, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania.
  5. Jeśli kręci Cię rywalizacja, śledź zdobyte kilometry w rankingu Activy i podpatruj innych uczestników.
  6. Podziel się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton.
  7. Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” w wysokości 10 zł. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę.
  8. Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.
  9. Ciesz się każdym kilometrem!
  10. W podziękowaniu otrzymasz dyplom, a nagrodą niech będzie zdrowie i życie dzieci!

Szczegółowy regulamin RakReatonu dostępny na www.zlotawstazka.pl.

rakreatron

O Kampanii

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci. Tegoroczna Kampania Złotej Wstążki podejmuje temat wsparcia psychospołecznego rodziny w chorobie nowotworowej dziecka w kontekście związanych z tym wyzwań i trudności. Bo gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina.

Możliwość komentowania została wyłączona.