krystian zalewski
2 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Krystian Zalewski wrócił do ścigania

Rekordzista Polski w półmaratonie Krystian Zalewski wrócił na biegowe ścieżki, zwyciężając w wojskowych biegach przełajowych. Był to pierwszy start naszego reprezentanta od czasu przejścia w połowie lipca zabiegu endoskopii stawu skokowego.

Wspomniane zawody miały miejsce w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie i rozgrywane były w ramach rywalizacji Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie (HQ Aircom Ramstein). Bieg mężczyzn wygrał Zalewski o 3 sekundy wyprzedzając również dawno nie widzianego Szymona Kulkę oraz o 9 sekund biegacza na orientację Michała Olejnika.

W biegu brali również udział Mariusz Giżyński oraz Kamil Karbowiak, jednak stawka biegu nie była raczej mocna. W sumie męski bieg ukończyło 47 zawodników.

Bieg kobiet zdominowały Polki, które zajęły pierwsze 5 miejsc. Zwyciężyła Anna Bańkowska, przed Angeliką Mach, Izabelą Paszkiewicz, Olgą Kalendarovą-Ochal. Bieg kobiet ukończyło 26 zawodniczek.