ilczyszyn
2 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Zrobiła to! Julita Ilczyszyn pierwszą Polką z tytułem 4 Desert Grand Slam


Zrobiła to! Julita Ilczyszyn oficjalnie zostaje pierwszą i do tej pory jedyną Polką, która ukończyła 4 Desert Grand Slam. Emocje jeszcze nie opadły, Julita jeszcze nie wróciła do Europy, ale my już pękamy z dumy i gratulujemy wyczynu! Julita musiała zaliczyć w ciągu jednego roku biegi na pustyniach: Namib, Gobi, Atacama i Antarktyda. Każdy z biegów liczy po 250km!

Czym dokładnie jest 4 Desert Grand Slam wyjaśnialiśmy w poprzednim artykule, w którym Julita już jedną nogą była w samolocie na najdalsze możliwe południe naszego globu. Wtedy przyznała, że boi się temperatury („nienawidzę marznąć i tego się obawiam”) oraz faktu, że tak naprawdę nie ma pojęcia czego się spodziewać.

Dziś wiemy niewiele, bo Julita jest aktualnie dwa dni na morzu, ale wiemy jedno: wraca do Polski bohaterka  z ogromnym doświadczeniem, zdobytym tytułem, zrealizowaną misją (Julita ten biegł dedykowała młodzieży, która zmaga się z depresją i chorobami psychicznymi) oraz szóstym miejscem w biegu!

Julita Ilczyszyn

Ukończony przez Julitę bieg miał łączny dystans 250 km. Jak sama Julita przyznaje „łącznie 170 km biegłam  w śniegu, ale…. dreams come true!!!”. My obiecujemy już wkrótce zrealizować dla Was wywiad z Julitą, ale na razie dajmy Jej wrócić, odpocząć i porządnie się wyspać.

Zdjęcia: https://www.racingtheplanet.com/thelastdesert/photos

Możliwość komentowania została wyłączona.