finisz
2 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Pierwszy darmowy bieg w Wielkiej Brytanii


Warrington Running Festival oferuje darmowy start na 5 km, 10 km i w półmaratonie. Ma to zachęcić do aktywności osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Zapisy na pierwszy darmowy bieg w Wielkiej Brytanii są już aktywne. Zawody odbędą się 24 wrześnie 2023 roku. Przewidziano start dla 6000 osób.

Pomysłodawcami inicjatywy są Matt Wood i Ben Green. To byli zawodnicy, którzy w 2013 roku założyli RunThrough Events. Teraz uruchomili fundację, która ma zachęcić do biegania jak największą liczbę osób ze środowisk defaworyzowanych:

– Bieganie jest jednym z najbardziej dostępnych sportów w Wielkiej Brytanii, ale koszty uczestnictwa w imprezach mogą być dużą barierą. Planowaliśmy uruchomienie fundacji już od jakiegoś czasu. Rosnące koszty żywności, paliwa i energii sprawiły, że stało się to jeszcze bardziej istotne. Chcemy wprowadzić więcej osób do biegania i wszystkie pozytywne korzyści fizyczne, psychiczne i społeczne, które przynosi – mówi Wood.

Dla Greena ten bieg też wiele znaczy, ponieważ wychował się w Warrington. Fundacja chce, by takich darmowych wydarzeń sportowych było więcej w Wielkiej Brytanii.

Zgłoszenia do udziału w Warrington Running Festival dostępne są na stronie runthrough.co.uk.

Możliwość komentowania została wyłączona.