biegi górskie
29 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Finałowe rozdanie GTWS na Maderze – Polacy walczą o jak najwyższe miejsca

Finał Golden Trail World Series dobiega końca. Za nami już 4 etapy, a przed nami jedynie finałowy bieg. Po znakomitym biegu na drugim etapie Bartka Przedwojewskiego, gdzie nasz reprezentant uplasował się na trzecim miejscu, niestety na kolejnych etapach już nie wystąpił ze względu na wypadek na końcówce etapu. Bartek ma się pojawić jednak na ostatnim etapie zmagań. Świetnie w rywalizacji sprinterów reprezentuje nas Andrzej Witek, który jest liderem klasyfikacji!

Przypomnijmy, że finał GTWS na Maderze składa się z 5 etapów:

• Etap 1: 24,5km +1540m
  • Etap 2: 26,6km +1425m
  • Etap 3: 6,6km +350m (tzw. czasówka, start indywidualny co 30 sekund)
  • Etap 4: 26,2km +1940m
  • Etap 5: 30,5km +1555m

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Szwajcar Remi Bonnet, który ma na koncie wygrane na 3 z 4 etapów. Jedynie na 3 – sprinterskim etapie uległ Marokańczykowi Elhousine Elazzaoui. Pierwsza piątka po czterech biegach wygląda następująco:

MiejsceImię i nazwiskoKrajCzas
1Rémi BonnetSUI07:00:53
2Thibaut BaronianFRA07:29:41
3Thomas RoachAUT07:39:20
4Ruy UedaJPN07:40:34
5Manuel InnerhoferAUT07:41:02

W klasyfikacji sprinterskiej dzielnie walczy Andrzej Witek, który jest liderem po 4 etapach. Andrzej wygrał odcinki sprinterskie na 2 i 4 etapie, a na 1 był na czwartym miejscu. Klasyfikacja wygląda następująco:

1Andrzej WitekPOL00:14:07
2Dorian MarchalFRA00:14:26
3Oscar ClaessonSWE00:14:55
4Rémi BonnetSUI00:14:58
5Petro MamuERI00:15:19

Polskim akcentem na trasie było również piąte miejsce Kamila Gałdyna, który zajął 5 miejsce na zbiegu 4 etapu. Sumarycznie najwyższe miejsce zajmuje Kamil Matysek, który klasyfikuje się na 33 miejscu. Na dalszych pozycjach są: Andrzej Witek – 44 miejsce, Kamil Gałdyn – 56 miejsce, Grzegorz Gębusia – 64 miejsce i Florian Pyszel – 66 miejsce. Trzymamy kciuki za udane starty w finałowym starcie!

Finałowy etap jest najdłuższy ze wszystkich – trasa ma długość nieco ponad 30 kilometrów, w tym 1555 metrów podbiegu i 2100 metrów zbiegu. Odcinek sprinterski znajduje się między 17 a 18 kilometrem i wynosi dokładnie 1 kilometr z różnicą wysokości 40 metrów w dół. Bieg rusza o godzinie 10 czasu polskiego.