gosiewski
11 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bieg Niepodległości w Warszawie 2022 – wyniki

Jednym z największych biegów z okazji Święta Niepodległości jest bieg w Warszawie. Tegoroczny bieg był już 32 edycją tego kultowego biegu. Bieg na dystansie 10 kilometrów ukończyło 9134 osoby.

Najszybciej trasę biegu w stolicy kraju pokonał Krzysztof Gosiewski, który wstrzelił się idealnie w czas 30 minut. Do samego końca o zwycięstwo walczył Artur Olejarz, który na metę dotarł jedynie 3 sekundy za zwycięzcą biegu – według czasu brutto (według czasu netto była to 1 sekunda). Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Tschirch.

MiejsceNazwisko i imięKlubCzas
1GOSIEWSKI KrzysztofCwzs Zawisza Bydgoszcz/1 Pomorska Brygada Logistyczna00:30:00
2OLEJARZ ArturMKL Szczecin00:30:03
3TSCHIRCH KrzysztofKarkonosz Runnning Team00:30:36
4GAJDA KubaMLUKS trathlon koło00:30:37
5GUMKOWSKI Szymon00:30:57
6JEFIMCZYK Norbert1 BZ Lębork00:31:10

Rywalizację kobiet wygrała Monika Andrzejczak, która dobiegła na metę po równo 33 minutach biegu. Na podium znalazły się jeszcze Monika Jackiewicz oraz Emilia Mazek.