Izabela Paszkiewicz
11 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Polski kobiet na 10km – triumf Paszkiewicz

Podczas rozgrywanego w Poznaniu Biegu Niepodległości RunPoland rozegrano Mistrzostwa Polski na 10 kilometrów. Zwyciężyła liderka tegorocznych tabel Izabela Paszkiewicz, której rezultat 32.43 to nowy rekord mistrzostw. Wcześniej jeszcze żadnej zawodniczce nie udało się podczas Mistrzostw Polski na 10 kilometrów zejść poniżej bariery 33 minut.

Iza, która od niedawna ma nowego trenera, dobiegła na metę z bezpieczną, prawie minutową przewagą nad Sabiną Jarząbek. Podium dopełniła Natalia Bielak, która wyprzedziła na mecie Martynę Masłowską jedynie o jedną sekundę.

6Halina RasińskaOŚ AZS Poznań00:34:33

Ze względu na chorobę w ostatniej chwili z biegu wycofała się Iwona Bernardelli, która również była upatrywana jako jedna z faworytek.

Bieg mężczyzn wygrał Kamil Szymaniak z czasem 30.52, przed Jakubem Gorzelańczykiem 31.04 oraz Aleksandrem Draganem 31.05. Bieg ukończyło 3781 osób. Wyniki można znaleźć tutaj.

Mistrzostwa Polski na 10km kobiet były ostatnimi mistrzostwami ulicznymi. Przed nami jedynie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Olesnie 26 listopada, które zakończą walkę o tytuły Mistrzów Polski.