Brzezińscy
11 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandra Brzezińska i Arkadiusz Gardzielewski Mistrzami Polski w półmaratonie

Iława była gospodarzem rywalizacji o tytuł najlepszego półmaratończyka w kraju. Obsada co prawda nie była zbyt liczna (ukończyło 15 panów i 7 pań), głównie ze względu na rok olimpijski i brak jakichkolwiek zachęt ze strony związku.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie – kobiety

Walka o złoty medal Mistrzostw Polski w rywalizacji kobiet od początku należała do dwóch zawodniczek – Aleksandry Brzezińskiej i Moniki Jackiewicz. Dziesiąty kilometr panie minęły po 35 minutach i 30 sekundach, co zapowiadało całkiem dobry wynik na mecie. Na drugiej dyszce tempo biegu zdołała utrzymać jedynie Aleksandra Brzezińska, która samotnie dobiegła do mety z ponad 90 sekundową przewagą. Tym samym zawodniczka reprezentująca MKL Toruń dołącza do swojego męża i trenera Błażeja Brzezińskiego, który w tym roku został mistrzem Polski w maratonie.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie – mężczyźni

Bieg mężczyzn odważnie otworzyli Arkadiusz Gardzielewski oraz Mateusz Kaczor, którzy minęli linię 10 kilometra po 30 minutach i 50 sekundach. Na mecie najszybszy okazał się bardziej doświadczony Arkadiusz Gardzielewski z czasem 1:03.57, co daje średnią na całym dystansie 3:02/km. Drugi linię mety przekroczył Mateusz Kaczor, a trzeci Adam Głogowski.

1GARDZIELEWSKI ArkadiuszWKS Śląsk Wrocław01:03:57
2KACZOR MateuszRLTL Optima Radom01:04:59
3GŁOGOWSKI AdamUKS Ekonomik-Maratończyk Lębork01:06:29
4GOSIEWSKI KrzysztofCWZS Zawisza Bydgoszcz SL01:06:40
5PAWŁOWSKI PatrykRLTL Optima Radom01:09:00

Rywalizację w biegu otwartym przy okazji Mistrzostw Polski w półmaratonie wygrał Adrian Przybyła (Run Goku Team) z czasem 1:08.08 i co ciekawe, gdyby miał wykupioną licencję PZLA zająłby w Mistrzostwach Polski piąte miejsce. Bieg kobiet wygrała Agnieszka Przybyła również z Run Goku Team, mijając metę w 1:26.34.