ingebrigtsen
11 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ingebrigtsen w roli pacemakera podczas biegu w Berlinie

W Berlinie odbył się festiwal biegów BTC Track Night. Biegacze amatorzy mogli spotkać się z takimi gwiazdami, jak mistrz olimpijski na 1500m Jakob Ingerbrigsten czy brązowa medalistka mistrzostw świata na 5000m Konstanze Klosterhalfen.

Na Stadionie Lichterfelde można było się sprawdzić na 800m, 1500m i 5000m. Na każdym dystansie odbyło się po kilka biegów, jednak najwięcej uwagi przykuł bieg na 5000 metrów, gdzie rolę pacemakera pełnił Jacob Ingerbristen.

Naszym celem jest uczynienie szybkiego biegania przystępnym i zrozumiałym. Chcemy, aby bieganie wyglądało fajnie i wszyscy myśleli: „ja też mogę to zrobić” – mówi prezes BTC Florens von der Decken.

Bieg wygrał Czech Martin Zajíc z czasem 14:04.75 przed reprezentantami gospodarzy Karlem Bebendorfem 14:09.58 oraz Tobiasem Singerem 14:40.36. Na 7 miejscu uplasował się Polak Mateusz Lipiński, który ukończył bieg 15:14.94.

W innym biegu pacemakerem był również Stewart McSweyn. Imprezę zorganizował Berlin Track Club oraz firma Nike. Zadbano nie tylko o poziom sportowy, ale też o odpowiednią atmosferę muzyczną. BTC Track Night ma być spoiwem łączącym zawodowych sportowców z amatorami.