najczęściej czytane
31 grudnia 2022 Artur Kozłowski Lifestyle

Najczęściej czytane artykuły bieganie.pl w 2022 roku


Koniec roku 2022 roku to idealny czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Wielu z Was robi biegowy rachunek sumienia, a my robimy rachunek sumienia dotyczący czytelników bieganie.pl. Jakie tematy najbardziej rozgrzewały naszych odbiorców? Oto lista 10 artykułów, które w 2022 roku były najczęściej czytane przez naszą biegową społeczność.

10. Bieganie a jazda na rowerze – czy można bezpiecznie łączyć?

Wielu z Was łączy bieganie z innymi aktywnościami fizycznymi. Jedną z najpopularniejszych jest jazda na rowerze. Trening rowerowy łączony z bieganiem był przez długi czas wręcz zakazany przez spore grono trenerów, jednak coraz częściej jest wręcz zalecany jeśli chcemy efektywnie trenować. Jak łączyć bieganie z jazdą na rowerze, żeby było to bezpieczne dowiecie się z materiału Bartka Falkowskiego.

9. Jakie ćwiczenia wykonywać po treningu? Obowiązkowy zestaw rozciągająco-mobilizujący

O tym, że stretching jest integralną częścią treningu biegowego wie każdy z nas. Niemniej jednak, często szkoda nam czasu na rozciąganie lub jest to dla nas zwyczajnie nudne. Dlaczego jest tak ważne i jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać po treningu napisaliśmy w artykule autorstwa specjalistki mgr Magdaleny Wysockiej-Śmiechowskiej z Columna Medica.

8. Krótko i efektywnie! Dlaczego warto robić przebieżki?

Trening biegowy powinien być jak najbardziej zindywidualizowany, jednak są takie bodźce, z których warto korzystać na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. Takie są właśnie przebieżki. Czym one są i jak je poprawnie wykonywać dowiecie się z artykułu autorstwa Mikołaja Raczyńskiego.

7. Natalia Kaczmarek: Nie rozumiem Ani, jesteśmy zespołem

Miejsce 7 zajmuje wywiad z Natalią Kaczmarek, która porozmawiała z nami po finale sztafety mieszanej 4×400 metrów, w którym polska reprezentacja zajęła 4 miejsce. Najwięcej emocji rozpaliła sytuacja, w której zawodniczka potwierdziła, że sztab trenerski w ostatniej chwili dowiedział się, że między eliminacjami, a finałem można dokonać tylko 1 zmiany, stąd doszło do spięć w drużynie.

Natalia Kaczmarek

6. Mamy nowy rekord świata w maratonie! Genialny Kipchoge przechodzi do historii

Historia działa się na naszych oczach. Eliud Kipchoge po raz kolejny bije rekord świata w maratonie, przebiegając trasę królewskiego dystansu w Berlinie w niewiarygodnym czasie 2:01.09. Fenomenalny Kenijczyk przechodzi tym samym do panteonu światowego maratonu, udowadniając wszystkim swój geniusz biegania.

5. Mięśnie pośladków – ćwiczenia w domu i na siłowni

Mięśnie pośladkowe to grupa, której biegacz marzący o dobrych wynikach i długiej przygodzie ze sportem zaniedbywać nie może. Dlaczego są dla nas tak istotne i co zrobić w domu lub na siłowni, aby dobrze pracowały i dobrze wyglądały dowiemy się z artykułu trenera personalnego Witolda Glucka z Columna Medica.

4. Paweł Seremak: Tłuszcz łatwo spalić, ale mięśni trudno się pozbyć

Prawie 100 kilogramów żywej wagi i 190 cm wzrostu. Pawła Seremaka na zawodach biegowych nie można nie zauważyć. Poza szerokimi barkami wrażenie robią też jego życiówki. 800 m przebiegł w 2:04, co według tabel punktowych World Athletics przekłada się na maraton w 2:41. Kim jest biegacz o ponadprzeciętnej muskulaturze? Czy byłby w stanie zrzucić 20 kilo i przyjąć sylwetkę typowego długasa? Tego dowiemy się z wywiadu, który przeprowadził dla nas Krzysztof Brągiel.

3. Finał Diamentowej Ligi w Zurychu

Newsy związane z Finałem Diamentowej Ligi w Zurychu rozpalały kibiców lekkiej atletyki oraz czytelników bieganie.pl. Czytelnicy szukali zarówno harmonogramu i informacji o startach Polaków jak i wyników z samej imprezy. Przypomnijmy, że najlepsze miejsca Polaków należały do Natalii Kaczmarek – 5. miejsce na 400m, Pii Skrzyszowskiej – 6. miejsce na 100m ppł i Anny Kiełbasińskiej – 6. miejsce na 400m.

2. Trening progowy – klucz do szybkiego biegania

Drugie miejsce zajmuje klucz do szybkiego biegania w postaci treningu progowego. Trening progowy to bardzo popularny i często stosowany na świecie w przygotowaniach zarówno do biegów długich, jak i średnich. W Polsce nie jest aż tak popularny, jednak duży rozgłos przyniosły mu publikacje Jacka Danielsa. Co daje taki trening i jak poprawnie go wykonywać dowiecie się z artykułu Mikołaja Raczyńskiego.

lisowska

1. Czy jesteśmy europejską potęgą? Klasyfikacja punktowa Mistrzostw Europy

Co świadczy o sile lekkoatletycznej danego kraju? Czy jest to klasyfikacja medalowa, czy może klasyfikacja punktowa? Tego dowiecie się z artykułu, który był najczęściej odwiedzanym przez czytelników naszego portalu w 2022 roku. Mistrzostwa Europy przyniosły nam wiele emocji, a złoty medal Aleksandry Lisowskiej w maratonie czy pojedynek Natalii Kaczmarek z Femke Bol pozostaną na długo w naszej pamięci.

Oby przyszły rok był równie udany dla Was, jako biegaczy oraz kibiców lekkiej atletyki w Polsce i na świecie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl