DSC07146
31 grudnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

2024 w Bieganie.pl. Rok pełen inspiracji i rozwoju. PODSUMOWANIE


Rok 2024 był dla nas wyjątkowy pod wieloma względami. Nie tylko zrealizowaliśmy dziesiątki projektów biegowych na całym świecie, ale także znacząco się rozwijaliśmy, zdobywając zaufanie czytelników i partnerów. Naszym celem było popularyzowanie biegania w jak najszerszym wymiarze – i wierzymy, że udało się nam to osiągnąć.

Projekty, które zapadły Wam w pamięć

Rok 2024 był pełen wyzwań, ale również wyjątkowych okazji, by pokazać bieganie od kulis w Polsce i na świecie.

  • Maraton w Barcelonie – we współpracy z marką ON Running pokazaliśmy proces przygotowań i debiut maratoński ambasadorki marki, Mai Makowskiej. Jej historia pokazała, że bieganie z cukrzycą to nie tylko bieganie, ale także podróż pełna motywacji.
  • Paryski Maraton – na zaproszenie ASICS uczestniczyliśmy w premierze kolekcji 2024, łącząc świat mody i biegania z atmosferą jednego z największych maratonów na świecie.
  • Maratony w Londynie, Nowym Jorku i Walencji – wspólnie z New Balance zrealizowaliśmy kampanie biegowe, które przybliżyły Wam emocje i wyjątkowe historie z tych prestiżowych wydarzeń.
  • Maraton w Berlinie – na zaproszenie adidasa pokazaliśmy, jak wygląda organizacja jednego z największych maratonów na świecie od kulis.
  • Półmaraton w Egipcie – dzięki współpracy z PUMA zabraliśmy Was na egzotyczną trasę pod piramidami, pokazując, że bieganie nie zna granic.
  • Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – wspólnie z TikTok byliśmy tam przez 14 dni, przygotowując wyjątkowe treści zza kulis tej największej imprezy sportowej, łącząc bieganie z cyfrowym światem mediów społecznościowych.
DSC06660 2

Kierunek Polska: projekty na krajowych ścieżkach

Bieganie to nie tylko światowe maratony, ale przede wszystkim polskie ścieżki biegowe. Dzięki współpracy z organizatorami mogliśmy być obecni na takich wydarzeniach jak:

  • Maraton i Półmaraton w Warszawie, Poznaniu i Krakowie
  • Maraton w Dębnie, gdzie relacjonowaliśmy wyjątkowe zakończenie kariery Henryka Szosta
  • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, podczas którego, we współpracy z podróżnikiem Mikołajem Sondejem, pokazaliśmy drogę od „zera” do ukończenia biegu ultra na dystansie 110 km
  • Nocny Półmaraton i Maraton w SzczeciniePółmaraton w GdyniDOZ Maraton w ŁodziSilesia Maraton
  • Bison Ultra Trail i kultowe wydarzenie Biegnij Warszawo.
  • 100 PZLA Mistrzostwa Polski, które zrelacjonowaliśmy dla Was od kulis

Nie zapomnieliśmy także o mniejszych biegach i inicjatywach charytatywnych, które pokazują, że bieganie buduje społeczności i wpływa na życie wielu z nas.

  • Kierunek Polska – odwiedziliśmy największe ośrodki treningowe w kraju, w tym Centralne Ośrodki Sportu w Spale, Wałczu i Cetniewie. Tworzyliśmy materiały promujące nie tylko infrastrukturę, ale również wyjątkowe walory regionów, jak chociażby Podlasie, które wyróżnia się jako miejsce sprzyjające biegaczom na każdym poziomie zaawansowania.
  • Kierunek Trening – pokazaliśmy od kulis procesy treningowe najlepszych sportowców, przybliżając Wam tajniki ich przygotowań. Dzięki temu mogliście zobaczyć, jak wygląda praca mistrzów, i znaleźć inspirację do własnych treningów.
  • Projekt sportowo badawczy „Projekt Hipoksja” – Pokazaliśmy od kuchni jak czterech biegaczy przez 8 tygodni trenowało, szykując się do swojego biegowego sezonu, korzystając jednocześnie z treningów w warunkach hipoksji i normoksji. Postanowiliśmy sprawdzić teorię w praktyce i przełożyć ją na biegowe treningi.
DSC07289
Uczestnicy sportowego projektu badawczego „Projekt Hipoksja”
  • Biegowe 360 – nasza wyjątkowa konferencja w Zakopanem, którą z dumną współorganizujemy drugi rok z rzędu, poświęcona wszystkim aspektom biegania. Zgromadziliśmy najlepszych prelegentów, organizatorów i biegaczy-amatorów, tworząc przestrzeń do nauki, wymiany doświadczeń i wspólnego biegania.

Tworzenie treści na portalu

Rok 2024 to także ogromny sukces pod względem treści tworzonych na portalu Bieganie.pl. Przygotowaliśmy setki artykułów o tematyce treningowej, wywiady, relacje z imprez i ich zapowiedzi. Dzięki temu portal osiągnął 9 373 571 odsłon, z czego 2,9 miliona unikalnych użytkowników odwiedziło nas w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji.

Nasze podcasty odtworzono ponad 437 tysięcy razy, co przełożyło się na 200 tysięcy godzin słuchania. To liczby, które pokazują, jak bardzo cenicie nasze treści, i motywują nas do dalszego rozwoju.

Poza wzrostem liczby czytelników zauważamy również dynamiczny rozwój naszych kanałów w mediach społecznościowych. Nowe media odgrywają coraz ważniejszą rolę w cyfrowym świecie, a my staramy się dostarczać content dopasowany do odbiorców w każdym miejscu, w którym są aktywni. Jednocześnie wszystkie nasze działania skupiamy finalnie na Bieganie.pl– naszym głównym agregacie treści, który łączy różnorodne formaty i inicjatywy w jedno spójne medium powiedział Tomasz Koprowski, Manager portalu Bieganie.pl

Nagrody i wyróżnienia

2024 to również rok, w którym nasze działania zostały docenione na arenie branżowej. Wygraliśmy prestiżową nagrodę Lidera Sport Biznes Polska 2024, co jest dla nas dowodem, że nasza praca ma realny wpływ na środowisko biegowe. Dodatkowo zostaliśmy nominowani w kategorii Najlepsze Medium Sportowe w plebiscycie Sport Biz Awards oraz Najlepszy Sport Podcast w Best Stream Awards. Te wyróżnienia pokazują, że nasza pasja i zaangażowanie są doceniane zarówno przez branżę, jak i przez naszych odbiorców.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy w tym roku nam zaufali i wspierali nasze działania.

Dziękujemy Wam! naszym czytelnikom i widzom – to Wasze wsparcie napędza nas do działania i motywuje do tworzenia coraz lepszych treści.

Podziękowania także dla wszystkich redaktorów i redaktorek portalu Bieganie.pl, którzy tworzyli materiały w 2024 roku:

Joanna Józwik, Katarzyna Zawistowska, Karolina Obstój, Aleksandra Guzik, Iza Żaczek, Wiktoria Krupowicz, Barbara Urzędowicz, Bartłomiej Falkowski, Łukasz Telejko, Adam Kszczot, Henryk Szost, Artur Kozłowski, Tomasz Koprowski, Wojciech Walaszczyński, Kuba Jelonek, Adam Stangreciak, Marcin Lipka, Kazimierz Żurek, Emil Kamiński, Dariusz Korzeniowski, Stanisław Śmietana, Mikołaj Raczyński, Piotr Lupa, Kamil Namysło, Oswald Rodrigo Pereira, Kuba Wiśniewski, Mateusz Kałuża.

Plany na 2025 rok

W nowym roku dołożymy wszelkich starań aby kontynuować misję popularyzacji biegania, szczególnie w kontekście aspektów treningowych. Nadal będziemy rozwijać nasze podcasty i promować biegi lokalne, ale chcemy także mocniej wspierać młodych sportowców i lekkoatletów. Naszym celem jest, aby ich historie docierały zarówno do polskiego, jak i międzynarodowego środowiska biegowego.

Razem biegnijmy dalej. Do zobaczenia na trasie w 2025 roku!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments