448439646 990169769325972 1107806030921759135 n
26 czerwca 2024 Joanna Jóźwik Audio

Szpilki zamieniła na buty do biegania. Modelka, która łamie 40 minut w biegu na 10km. Ola Ziemińska Podcast Bieganie.pl


Ola Ziemińska to biegaczka amatorka. Z zawodu informatyk, choć od 17. roku życia pracuje jako modelka, łamiąc chyba wszystkie stereotypy związane z tym zawodem. W 2010 roku wygrała prestiżowy konkurs Elite Model Look Polska, po którym jej międzynarodowa kariera modelki mocno rozkwitła. To nigdy by się nie wydarzyło, gdyby pewnego razu nie wyjechała z mamą na wakacje i nie spotkała tam pewnej osoby. Jej historię możecie poznać w najnowszym Podcaście Bieganie.pl Women.

Pierwszy wywiad z Olą przeprowadzony przez Adama Kleina w 2017r.

W czasie swojej już długiej kariery miała okazję pracować dla wielu topowych marek świata, chodzić po wybiegach podczas licznych Fashion Week’ów oraz pozować najwybitniejszym fotografom. Odwiedziła wiele miejsc, jednak to Szwajcaria okazała się miejscem, w którym postanowiła zamieszkać na stałe. To tam pracuje teraz w IT, a modelingowi poświęca tylko mały procent swojego czasu.

Jej wielką pasją jest bieganie, choć początki nie były zbyt kolorowe. Gdy jednak złapała bakcyla, okazało się, że bieganie to świetny sposób na „poranną kawę” i ułożenie sobie myśli w głowie. Osiągnęła fantastyczny rezultat poniżej 40 minut na 10 km, przebiegła wiele półmaratonów oraz jeden maraton w Warszawie. Często, wybierając się na kontrakt do danego kraju, sprawdzała, czy odbywa się tam jakiś bieg.

W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada o tym, jak trafiła do świata modelingu, jakie miała ambicje jako nastolatka, jak wygląda życie modelki od kulis oraz jakie ma sportowe cele na przyszłość.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik

lekkoatletka, olimpijka z Rio, gdzie zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy