2512120002c6ebd
25 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Fatalny upadek złotej medalistki z Tokio podczas amerykańskich kwalifikacji olimpijskich


Athing Mu, złota medalistka z Tokio w biegu na 800 m oraz w sztafecie 4×400 m, straciła szansę na obronę mistrzowskiego tytułu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Lekkoatletka podczas poniedziałkowych kwalifikacji kadry USA w Eugene przewróciła się na pierwszym okrążeniu i mimo powrotu do rywalizacji nie zdołała ukończyć biegu w pierwszej trójce.

Kwalifikacje lekkoatletyczne kadry USA są nieubłagane: nie liczą się dotychczasowe osiągnięcia zawodników czy dorobek medalowy, decyduje jedynie jeden bieg i nie ma żadnego marginesu błędu. Podczas poniedziałkowego finału amerykańskich kwalifikacji, w biegu na 800 m amerykańska rekordzistka prawdopodnie zahaczyła o nogę rywalki i upadła około 200 m, dramatycznie tracąc szansę na zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu. Wróciła do rywalizacji, ale niestety nie była w stanie nadrobić zaległości. Jako ostatnia przekroczyła linię mety z czasem 2:19,69 i zeszła z toru ze łzami w oczach.

Upadek Mu podkreśla czasami brutalny charakter amerykańskich kwalifikacji olimpijskich, które rygorystycznie określają, że tylko trzej najlepsi finaliści uzyskują przepustkę na olimpiadę, niezależnie od wcześniejszych wyników sportowca.

Bieg wygrała Nia Atkins z czasem 1:57,36, a oprócz niej na igrzyskach w Paryżu zobaczymy Allie Wilson(1:58,32) i Juliette Whittaker (1:58,45).

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments