9 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Zdrowie

OSHEE for Runners przebadane przez Inspektorat Sanitarny w Krakowie


Okazuje się, że popularny wśród sportowców napój OSHEE for Runners przez najbliższy czas będzie kojarzony wyłącznie z jednym uczuciem – niesmakiem. Biegacze i inni sportowcy sięgali po napój ze względu na zawarty w nim kolagen, czyli cenne dla naszych stawów, skóry i kości źródło białka. Według informacji Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie, który przebadał zawartość napoju, nie zawiera on takiej ilości kolagenu, o której informował producent. Okazuje się, że deklarowana ilość substancji, która przyciągnęła do produktu wielu sportowców okazała się być wyłącznie napisem na etykiecie napoju.

Wobec firmy wszczęte zostało postępowanie administracyjne przez Inspekcję Sanitarną, w związku ze złym oznaczeniem produktu. Wywołało to reakcję OSHEE Polska, które wycofało reklamy oraz zapowiedziało poprawienie etykiet produktu. Tym razem z faktyczną zawartością składników w napoju. Reakcja ta spowodowała umorzenie postępowania przez Inspektorat. Problemy firmy jednak jeszcze się nie skończyły. Powiatowy Inspektor Sanitarny skierował do Państwowego Inspekcji Sanitarnej wniosek o ukaranie OSHEE Polska za nieprawidłowości w oznaczaniu produktów.

Kara pieniężna, jaka spotka firmę za oszukiwanie klientów to jedna strona medalu. Drugą jest bardzo duża wizerunkowa strata OSHEE Polska, która nabiła swoich klientów w butelkę, a ci na pewno tego nie zapomną. Zamiast napoju idealnego dla sportowca otrzymali wodę z cukrem.

Możliwość komentowania została wyłączona.