NB RC czerwiec 117
30 lipca 2023 Jakub Jelonek Trening

Przygotowania z NBRC do 45. Nationale Nederlanden Maratonu Warszawskiego – tydzień trzeci


New Balance Run Club i bieganie.pl pomagają Wam przygotować się do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Impreza odbędzie się już 24 września 2023 r. w samym sercu stolicy, a więc wciąż pozostało Wam jeszcze 8 tygodni, aby dobrze przygotować się do maratonu lub biegów towarzyszących. Na łamach naszego portalu publikujemy plan przygotowań do maratonu opracowany przez rekordzistę Polski w maratonie – Henryka Szosta, a niektóre z treningów możecie wykonać w ramach stacjonarnych zajęć New Balance Run Club.

NB RC czerwiec 123

Plan na kolejny tydzień (od 31.07 do 06.08.2023) to kolejny etap przygotowań zapoczątkowany w ubiegłym tygodniu (plan prezentowaliśmy tutaj, natomiast na drugi tydzień tutaj). Mamy nadzieję, że udało Wam się zrealizować założenia treningowe zaplanowane w poprzednich dniach. Za program treningowy odpowiada rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost. Plan możecie realizować samodzielnie, na własnych ścieżkach biegowych, ale wraz z New Balance Run Club dajemy Wam możliwość wykonywania niektórych treningów wspólnie. Treningi NBRC odbywają się od poniedziałku do czwartku w różnych miejscach Warszawy: w okolicach Stadionu Narodowego, na Kępie Potockiej, Stadionie Agrykoli czy na Żoliborzu (SP 65). Oczywiście możecie przesunąć kolejne dni z poniższego planu, by dopasować je do zajęć stacjonarnych w Warszawie.

Już dziś chcielibyśmy zaprosić Was na sobotni Long Run (5 sierpnia o godz. 9:00 spod siedziby NBRC), który będziecie mogli wykonać w towarzystwie New Balance Run Club.

Treningi New Balance Run Club:

  • Stadion Narodowy – Paweł Olszewski i Łukasz Jóźwiak (poniedziałki o godzinie 19:00),
  • Żoliborz – Ewelina Jezierska i Maciej Wojtkowski (wtorki o godzinie 19:00),
  • Agrykola – Kasia i Bartek Olszewscy (środa o godzinie 18:30),
  • Żoliborz – Ewelina Jezierska i Asia Dorociak (czwartek o godzinie 19:00).

Plan na trzeci tydzień:

Dzień tygodniaTrening
PoniedziałekBC1 4-6 km + 10-12 x 50 m podbieg + BC1 1km + 6-8 x 100 m rytm + BC1 2 km
Wtorek
 ŚrodaBC1 3-4 km + BC2 7-10km + BC1 2 km
Czwartek
PiątekBC1 6-8 km + 6 x 100 m rytm przerwa 100m trucht + BC1 800 m + 4 x 200 m rytm przerwa 200 m + BC1 2 km
SobotaBC1 22–28 km (start godz. 9:00)
Niedziela

Powyższy plan treningowy jest skierowany dla osób trenujących cztery razy w tygodniu i jest dość uniwersalny. Zawodnicy trenujący do maratonu powinni dopasowywać prędkości biegowe i liczbę przebiegniętych kilometrów do własnych możliwości. Do realizacji tego planu należy wejść już rozruszanym i na pewno nie po dłuższej przerwie. Życzymy Wam powodzenia w przygotowaniach do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Przypomnijmy, że w maratoński weekend odbędą się także inne biegi: Nice To Fit You Warszawska Dycha, Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz biegi dziecięce. 

NB RC czerwiec 42 2

Maraton Warszawski to bieg pełen wyjątkowej historii, symboliki. Rokrocznie – nieprzerwanie od 1979 roku – gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Do Warszawy w ostatnią niedzielę września ściągają wszyscy ci, którzy pragną spełnić swoje biegowe marzenie w wyjątkowym miejscu na mapie Polski. Dystans królewski rządzi się swoimi prawami, okraszony jest ogromem przygotowań, a ich zwieńczeniem jest dzień startu. W tym roku na uczestników jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego czeka wyjątkowa oprawa i nowa trasa. Po raz pierwszy w historii start i meta Wielkiego Biegu zlokalizowane będą obok Pałacu Kultury i Nauki. Nie może Was zabraknąć tego dnia w Warszawie!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Ciągle aktywny chodziarz, który dalej walczy o kolejne cele (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor książek: „Trening Mistrzów” (2018), „Henryk Szost – Rekordzista” (2019), „Marcin Lewandowski – Mój Bieg” (2020), „Adam Kszczot – W pogoni za mistrzostwem” (2022). Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV liceum w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.