trening
17 lipca 2023 Jakub Jelonek Trening

Wspólnie z NBRC pomożemy Wam przygotować się do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego


New Balance Run Club i bieganie.pl pomogą Wam przygotować się do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Impreza odbędzie się 24 września 2023 r. w samym sercu stolicy, więc macie 10 tygodni, aby dobrze przygotować się do maratonu lub biegów towarzyszących. Przypomnijmy, że w maratoński weekend odbędą się także inne biegi: Nice To Fit You Warszawska Dycha, Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz biegi dziecięce. Na łamach naszego portalu będziemy publikować plan przygotowań do maratonu opracowany przez samego rekordzistę Polski w maratonie Henryka Szosta, a niektóre z treningów realizowane będą w ramach stacjonarnych zajęć New Balance Run Club.

Plan treningowy przygotowany przez Henryka Szosta

Zaczynamy od najbliższego poniedziałku (17.07.2023) i przez 10 tygodni będziemy publikować plan treningowy na najbliższe 7 dni. Za program treningowy będzie odpowiadał rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost. Plan będziecie mogli realizować samodzielnie, na własnych ścieżkach biegowych, ale wraz z New Balance Run Club damy Wam możliwość wykonywania niektórych treningów wspólnie. Treningi NBRC odbywają się od poniedziałku do czwartku w różnych miejscach Warszawy: w okolicach Stadionu Narodowego, na Kępie Potockiej, Stadionie Agrykoli czy na Żoliborzu (SP 65).

Warszawski Polmaraton Pokoju 2022 03 27 Warszawa 380
fot: www.sportografia.pl

Treningi New Balance Run Club:

  • Stadion Narodowy – Paweł Olszewski i Łukasz Jóźwiak (poniedziałki o godzinie 19.00),
  • Żoliborz – Ewelina Jezierska i Maciej Wojtkowski (wtorki o godzinie 19.00),
  • Agrykola – Kasia i Bartek Olszewscy (środa o godzinie 18.30),
  • Żoliborz – Ewelina Jezierska i Asia Dorociak (czwartek o godzinie 19.00).

Plan na pierwszy tydzień:

LpTrening
1BC1 10-14km
2BC1 4-6km + 8-10 x 100m podbieg (powrót trucht) + BC1 1km + 6-8 x 100m rytm + BC1 2km
3BC1 10-12km + 10 x 100m rytm (przerwa 100m trucht)
4BC1 18-22km
Km48 – 65

Powyższy plan treningowy jest skierowany dla osób trenujących cztery razy w tygodniu i będzie dość uniwersalny. Zawodnicy trenujący do maratonu powinni dopasowywać prędkości biegowe i ilość przebiegniętych kilometrów do własnych możliwości. Do realizacji tego planu należy wejść już rozruszanym i na pewno nie po dłuższej przerwie.

NB RC czerwiec 42 2

25. edycja Wielkiego Biegu

W tym roku Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski obchodzi swój jubileusz – to już 45. edycja Wielkiego Biegu. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie warszawski bieg na królewskim dystansie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. To wiele lat biegania, celebrowania pasji, przyglądania się zmianom społecznym i historycznym. Stolica jest świadkiem rozwijania się historii Wielkiego Biegu i nieodłącznym jej elementem. Możliwość pokonania trasy biegnącej przez Warszawę, przebiegnięcia przez największe arterie miasta przy wyłączonym ruchu samochodowym jest dla biegaczy świętem. Jednocześnie dla miasta wielkie wydarzenie sportowe jest okazją do promocji walorów turystycznych. Również sami Warszawiacy umieją kibicować i łatwo zaobserwować, że ciekawi ich święto biegania. 

NB RC czerwiec 117

Maraton Warszawski to bieg pełen wyjątkowej historii, symboliki. Rokrocznie – nieprzerwanie od 1979 roku – gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Do Warszawy w ostatnią niedzielę września ściągają wszyscy ci, którzy pragną spełnić swoje biegowe marzenie w wyjątkowym miejscu na mapie Polski. Dystans królewski rządzi się swoimi prawami, okraszony jest ogromem przygotowań, a ich zwieńczeniem jest dzień startu. W tym roku na uczestników jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego czeka wyjątkowa oprawa i nowa trasa. Po raz pierwszy w historii start i meta Wielkiego Biegu zlokalizowane będą obok Pałacu Kultury i Nauki. Nie może Was zabraknąć tego dnia w Warszawie!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Ciągle aktywny chodziarz, który dalej walczy o kolejne cele (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor książek: „Trening Mistrzów” (2018), „Henryk Szost – Rekordzista” (2019), „Marcin Lewandowski – Mój Bieg” (2020), „Adam Kszczot – W pogoni za mistrzostwem” (2022). Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV liceum w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.