adidas3
7 kwietnia 2022 artykuł sponsorowany Trening

adidas Runners startuje w Poznaniu


  • adidas Runners to globalna społeczność biegowa, która oferuje bezpłatne treningi biegowe na całym świecie
  • adidas Runners od 2017 roku funkcjonuje w Warszawie pod szyldem adidas Runners Warsaw, a w kwietniu 2022 roku do społeczności dołączy także Poznań. Pierwszy trening odbędzie się już 9 kwietnia, a w ramach rozpoczęcia działalności zorganizowany zostanie event w Poznaniu, podczas którego będzie można wziąć udział w treningu biegowym, dedykowanych warsztatach oraz poznać bliżej skład trenerski
  • warszawski oddział adidas Runners tworzy GRL Squad i Speed Squad, aby trenować i motywować się wzajemnie
  • zapisy na treningi adidas Runners są możliwe w aplikacji adidas Running, a więcej informacji na temat treningów i trenerów można znaleźć na grupach adidas Runners Warsaw oraz adidas Runners Poznań i na stronie internetowej adidas Runners

adidas Runners to globalna społeczność, która łączy ludzi o różnych zainteresowaniach, zawodach, ale z tą samą pasją – pasją do sportu, a przede wszystkim do biegania. Misją projektu jest tworzenie środowiska, w którym można komfortowo trenować, spotykać się i nawzajem inspirować, by być jeszcze lepszym biegaczem, sportowcem a w konsekwencji także lepszym człowiekiem. Trenujący nie ścigają się ze sobą, a biegają razem, motywując się do przekraczania swoich granic.

Ta niezwykła inicjatywa oferuje zajęcia w wielu miastach na całym świecie, w tym w Polsce – od 2017 roku w Warszawie można ćwiczyć w bazie adidas Runners Warsaw na Powiślu. Bezpłatne, otwarte dla wszystkich miejsce oferuje nie tylko treningi biegowe, ale także zajęcia ogólnorozwojowe, funkcjonalne, taneczne czy zajęcia jogi. Profesjonalni i doświadczeni trenerzy oraz wspólna pasja członków społeczności sprawiają, że miejsca na treningi stacjonarne w bazie rozchodzą się w mgnieniu oka. adidas stawia na holistyczne podejście – trenujący w Warszawie mają dostęp do konsultacji dietetycznych oraz porad fizjoterapeuty.

Oprócz zwyczajnych zajęć sportowych adidas Runners regularnie organizuje wydarzenia tematyczne oraz warsztaty z ekspertami. Stałą inicjatywą warszawskiej społeczności jest seria rozmów Purpose Talks, podczas której kapitan adidas Runners Warsaw – Paweł Machowski rozmawia ze specjalistami z różnych dziedzin na temat dietetyki, odpowiedniego sprzętu dla sportowców, czy też częstych urazów.

Adidas

Rodzina adidas Runners rośnie

Trenerzy zapraszają do Parku Sołackiego o godzinie 11:00, zbiórka przy muralu na Sołaczu przy wiadukcie. Szczegóły zapisów oraz plan na kolejne treningi można znaleźć w zakładce społeczności na stronie adidas.pl oraz na grupie adidas Runners Poznań na Facebooku. W ramach rozpoczęcia działalności 23 kwietnia odbędzie się dzień otwarty w poznańskiej Przyjemności, skąd o godzinie 11:00 zebrani goście wyruszą na trening biegowy dostosowany do potrzeb każdego, nawet najbardziej początkującego biegacza i biegaczki. Po biegu przyjdzie czas na odpoczynek i pizzę przy muzyce młodego i zdolnego poznańskiego DJ’a. Podczas spotkania kapitan adidas Runners Poznań – Szymon Bytniewski opowie więcej o nowej poznańskiej społeczności biegowej. Każdy z gości będzie miał okazję porozmawiać z trenerami i dowiedzieć się więcej jak dołączyć do społeczności oraz w ilu zajęciach wziąć udział, aby otrzymać koszulkę adidas Runners Poznań. Na wydarzeniu każdy uczestnik dostanie limitowaną edycję akcesoriów z możliwością ich customizacji na warsztatach przygotowanych przez lokalną ekipę Dr Shoes.

Społecznością adidas Runners Poznań będą kierować specjaliści w swojej dziedzinie;

  • biegacz i trener PZLA, Unii Swarzędz i AZS Poznań, wnuk Edwarda Motyla Szymon Bytniewski jako kapitan
  • były chodziarz, 6 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, biegacz Łukasz Nowak jako trener
  • lekkoatletka specjalizująca się w czasach studenckich w biegu na 1500 metrów, biegaczka Dominika Lazar jako trenerka
adidas2

Przeprowadzka i warszawskie squady

Otwarcie adidas Runners Poznań to nie jedyna nadchodząca zmiana. Baza adidas Runners Warsaw to przestrzeń dotychczas zlokalizowana na ulicy Solec 38, która 22 kwietnia rozpocznie swoje przenosiny z warszawskiego Powiśla do nowej, ekscytującej lokalizacji. Od września nowa baza będzie mieścić w samym centrum Warszawy, gdzie na uczestników treningów indoor czeka sala z widokiem na Pałac Kultury. Do tego czasu treningi będą się odbywały na świeżym powietrzu w różnych częściach Warszawy, a także online na FB grupie adidas Runners Warsaw. Przy okazji przeprowadzki powstaną dwie nowe inicjatywy, które wyznaczą kierunek zmian i nowych działań – GRL Squad oraz Speed Squad.

GRL Squad będzie stworzony dla kobiet, które podczas wspólnych treningów będą dzielić się energią i motywować do podjęcia biegowych wyzwań. 4 dedykowane treningi w ciągu tygodnia umożliwią rozwój, a możliwość otrzymania dedykowanej koszulki po 10 treningach będzie dodatkowym motywatorem do regularnej aktywności fizycznej. GRL Squad startuje już 11 kwietnia a biegaczki będą mogły wziąć udział w następujących treningach:

Poniedziałek – Girls Run na 8 km z Mariolą

adidas6

Wtorek – GRL Energy trening sprawnościowy z Marceliną

adidas7

Czwartek – My First Run na 5 km z Mariolą

adidas5

Sobota – My First Run na 5 km z Tosią

adidas4

Natomiast Speed Squad będzie grupą stworzoną dla bardziej zaawansowanych biegaczek i biegaczy, którzy będą napędzać się do uzyskania jak najlepszych wyników podczas nadchodzących zawodów, takich jak Nocny adidas Półmaraton Praski czy Berlin City Night. Grupa będzie miała dedykowanego trenera oraz specjalny trening w soboty na stadionie Skry oraz plan treningowy na resztę tygodnia. Udział w 5 treningach pozwoli na otrzymanie dedykowanej koszulki. Pierwszy trening startuje już 16 kwietnia.

adidas8

Jak dołączyć do adidas Runners?

Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich – zarówno początkujących biegaczek i biegaczy, osób chcących poprawiać swoje wyniki, jak również zainteresowanych zajęciami ogólnorozwojowymi. Zapisy na bezpłatne treningi są możliwe przez aplikację adidas Running, a więcej informacji na temat treningów, trenerów oraz nadchodzących wydarzeń można znaleźć na grupie adidas Runners Warsaw, oraz adidas Runners Poznań.

Możliwość komentowania została wyłączona.