7 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordowe 100 km w Perth

W niedzielę (3 kwietnia) w Perth rozegrano mistrzostwa Anglii i Szkocji na 100 km. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie. Aż 7 mężczyzn finiszowało poniżej 7 godzin.

W rywalizacji mężczyzn, z rekordem trasy, zwyciężył Matt Dickinson (PB w maratonie 2:19:23). Anglik w swoim debiucie na setkę zatrzymał zegar na 6:39:34 (śr. tempo 3:59/km). Drugie miejsce zajął Jason Kelly (6:42:23), trzecie Ollie Garrod (6:46:50).

Bieg pań również obfitował w doskonałe rezultaty. Czołowa trójka rozmieniła magiczną granicę 8 godzin. Wygrała Jo Murphy poprawiając zeszłoroczną życiówkę o niespełna 10 minut (7:41:12). Na drugim miejscu finiszowała Samantha Amend (7:48:39), podium uzupełniła Caroline Turner (7:51:35).

Ubiegłoroczne mistrzostwa Polski na 100 km w Pabianicach wygrał Dariusz Nożyński (6:30:26). Wśród pań złoty medal zdobyła Adrianna Czyżowska (8:58:36).