5 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

W poszukiwaniu biegowych trendów – Nike Bomber Jacket


Jako tropiciel zbliżania się świata mody do świata sportu (wspominałem ostatnio biegowe stroje H&M, KappAhl czy GAP) nie mogło ujść mojej uwadze to co na wiosnę proponuje Nike.

bomberjacket1

Wiosenna biegowa kurtka Nike

Nike projektując kurtkę Bomber Jacket (nazwa nawiązuje chyba do wojskowych kurtek pilotów bombowców), wyraźnie pomyślał o modzie (wiem, że nie każdemu się te kurtki spodobają). Niemniej – pomyśleli, co zrobić, żeby bieganie kojarzyło się też z modą, nowymi trendami, ciekawym wyglądem. Kurtki wg mnie (zarówno męska jak i damska) wyglądają ciekawie. Od wewnątrz wyposażone są (nie wiem na jak dużym obszarze) w materiał Nike Sphere – czyli jak gdyby zamszową strukturę, którą znacie już z zimowych kurtek Nike. To może być zaleta ale i wada. Może być za ciepło, ale z drugiej strony w jeszcze chłodne wiosenne dni może być w sam raz. Dodatkowo dzięki suwakowi kurtka umożliwia większą elastyczność w poruszaniu się,  zmienianiu prędkości, korzystaniu z uroków jakie dostarcza nam miasto wiosną. Na przykład dłuższy przystanek w nasłonecznionym ogródku kawiarni jakie bez wątpienia zaczną pojawiać się wiosną i być może w takiej kurtce da się z przyjemnością po treningu posiedzieć bez obawy wychłodzenia. Według Nike kurtka lekko grzeje ale i łatwo odprowadza pot. Zakładam, że nie nasiąka wilgocią.

Jeśli jednak spojrzeć na całość propozycji Nike, to patrząc na dół, uderza ta sama sztampowość jaką raczą nas wszyscy biegowi producenci. Zapominają, że biegacz to całość, nie tylko góra ale i dół. Tymczasem to co modele na zdjęciu mają poniżej pasa  (nie mówię o butach, buty wyglądają fajnie), to klasyczna propozycja, do kurtki niepasująca. Ja wiem, że wielu osobom to odpowiada ale nie rozumiem tego toku rozumowania. Robią nowy, jednak kontrowersyjny projekt, narażają się na ataki (a na pewno kontrowersje będą, biegacze są makabrycznie konserwatywni). Ale ograniczyli się ze zmianą wizerunku biegacza tylko do góry? Dlaczego ?

bomber nike

Jest dla mnie niepojęte, że producenci nie mogą opracować jakiejś całościowej koncepcji atrakcyjnego wizualnie, przyciągającego wizerunku biegacza. Przecież ten standardowy dół kłóci się z nowoczesnym, aczkolwiek nawiązującym do innego stylu ciekawym krojem kurtek. Góra fajna, buty fajne a co pomiędzy? Więcej odwagi !

poporzycje
Przy okazji, na zdjęciu inna część wiosennej propozycji kobiecego dołu oraz konstrukcja materiału Nike Sphere

*******

Wysłaliśmy do sklepu ForPro sześciu modeli z prośbą o przemierzenie różnych zestawów. Jednak po przyjrzeniu się im, wydaje się nam, że różnice w ich stylu nie są jakoś  znacząco różne, nawet kiedy ubrani są w Bomber Jacket (model 3 i 4). A co wy sądzicie? Ankieta na forum.
modelebomber