NB 1080v12
 
1 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Segementacja produktów Kalenji [KONKURS]


Marka Kalenji jest obecna na polskim rynku już blisko dekadę, a jej popularność widać na każdej imprezie biegowej. To co przyciąga biegaczy do francuskiej marki to przede wszystkim wysoka jakość produktów i cena bijąca na głowę konkurencję. Kalenji to trzy linie produktowe takie jak Ekiden, Elio i Kiprun. Czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone przedstawimy na przykładzie butów do biegania. 

Poznaj zwycięzców konkursu, którzy wygrali KIPRACE KALENJI!
szczegóły na dole artykułu

Pierwsze dwie linie produktowe marki Kalenji przeznaczone są dla biegaczy, którzy biegają dla dobrego samopoczucia. Segmentacja butów Kalenji na rok 2015 wygląda tak (poniżej szczegółowy opis poszczególnych linii):

kalenji 01

LINIA EKIDEN
Linia Ekiden to przede wszystkim produkty dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, dzięki czemu marka Kalenji sprawia, że sport staje się dostępny dla każdego. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w bieganiu, chcesz zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu biegasz rekreacyjnie dla podtrzymania formy i zachowania zdrowego trybu życia, to linia Ekiden jest z pewnością przeznaczona dla Ciebie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zaczynających zabawę ze sportem, przygotowaliśmy w niej cztery modele buta: Ekiden One, Ekiden One +, Ekiden Active i Ekiden 200. Osoby, które chcą dopiero spróbować biegania z pewnością powinny wybrać model Ekiden On lub Ekiden One +, który został wzbogacony o lepsze trzymanie stopy podczas biegu. Oba modele charakteryzują się niesamowitą lekkością, oddychającą siateczką, a przede wszystkim najniższą ceną na rynku. Model Ekiden Active to przede wszystkim krok do przodu jeśli chodzi o amortyzację, którą zapewnia system CS, a także jeszcze lepsze trzymanie buta. Dla najbardziej wymagających, a zarazem początkujących biegaczy przygotowaliśmy model Ekiden 200, który wyróżnia się z całej linii największą amortyzacją z systemem CS, a także bardzo dobrym trzymaniem stopy. 

Głównym założeniem linii Ekiden jest przede wszystkim zapewnienie dostępności biegania dla wszystkich, przy zapewnieniu najlepszego stosunku jakości do ceny. Dzięki temu my jako Kalenji możemy mieć wpływ na rozwój popularyzacji biegania wśród społeczeństwa, a Wy cieszyć się sportem i czerpać z niego radość w przystępnej cenie. Jeśli więc chcesz rozpocząć swoją biegową przygodę, linia Ekiden jest właśnie dla Ciebie! Pamiętaj, że zadowoleni sportowcy to nasz zawód, a rozwijanie biegowej pasji to nasza misja!

02

03

04


LINIA ELIO
Drugą z linii marki Kalenji są produkty Elio, które przeznaczone są dla osób uprawiających sport dla przyjemności. Jeśli biegasz regularnie, a bieganie jest dla Ciebie formą aktywności, z której czerpiesz radość to z pewnością w produktach Elio odnajdziesz coś dla siebie. Produkty Elio różnią się od linii Ekiden, przede wszystkim bardziej zaawansowanymi technologiami, zastosowanymi w celu spełnienia oczekiwań bardziej wymagających biegaczy, którzy biegają regularnie, ale robią to dla przyjemności płynącej z biegania. W skład linii produktowej Elio wchodzą modele: Eliofit, Eliorun, Elioprime i Indoor. Pierwszy z nich to but charakteryzujący się lekkością i komfortem noszenia. Wyposażony został również w rzepy ułatwiające zakładanie buta.

05
Model KALENJI ELIOFIT w różnych wersjach kolorystycznych
Dla tych, którzy poszukają jeszcze lepszego komfortu Kalenji przygotowało coś specjalnego – buty z systemem amortyzacji K-RING, które znajdziemy w butach Eliorun i Elioprime. Czym jest K-RING? Jest to krążek wykonany z pianki EVA umieszczony wewnątrz podeszwy tuż pod piętą. Dzięki czemu podczas biegu tłumione są wszystkie wstrząsy wynikające z uderzenia stopą o podłoże. Zastosowanie tego rozwiązania pomaga chronić Twoje stawy i dbać o to byś podczas biegu mógł czuć się komfortowo. Buty Eliorun i Elioprime oprócz wyżej wspomnianego systemu, posiadają również bezszwową cholewkę buta (seamless), a także 24 mm pianki EVA (wraz z K-RING) na pięcie i 14mm z przodu. Oznacza to również, że drop buta, czyli różnica wysokości między piętą, a palcami wynosi 10 mm, idealnie tyle ile potrzebują biegacze biegający z pięty. 

06 07
Model KALENJI ELIORUN w różnych wersjach kolorystycznych
W butach Elioprime dodatkowo zastosowano system BI PRON, czyli plastikowa wstawka a wysokości łuku stopy oraz dookoła pięty. W linii Elio znajdziecie również buty idealne do biegania po bieżni mechanicznej. Są to Kalenji Indoor 3. Cechuje je przede wszystkim duża wentylacja, którą zapewniają 4 otwory po bokach i 12 od spodu buta.

08
09

LINIA KIPRUN
Produkty linii Kiprun przeznaczone są dla najbardziej wymagających biegaczy, którzy oczekują od sprzętu sportowego najwyższego poziomu zaawansowania technologii. Biegacze startujący regularnie w zawodach i oczekujący produktach najwyższej jakości odnajdą tu dokładnie to czego potrzebują. Dla osób startujących na krótkich dystansach np. 5 czy 10 km został stworzony but Kiprun SD (Short Distance), który dzięki zawartości kauczuku w podeszwie jest jeszcze bardziej dynamiczny. W bucie ponownie zastosowano amortyzacje K-RING by zapewnić wygodę podczas biegu, a także ochronić przed kontuzjami. 

10
Przekrój buta KIPRUN SD
Kolejnym modelem tej serii jest Kiprun MD (Middle Distance). Dzięki nieco szerszej podeszwie, but idealnie sprawdza się na nieco dłuższych dystansach, a zachowana przy tym dynamika Kiprun MD sprawia, że idealnie sprawdza się on na dystansie takich jak półmaraton. But występuje w trzech wersjach: neutralnej, pronującej i AW (wodoszczelnej). 

11
Przekrój buta KIPRUN MD
Jeśli zaś kochamy pokonywać niezliczone liczby kilometrów i zależy nam na odpowiedniej amortyzacji i stabilizacji stopy, Kalenji przygotowało dla nas model Kiprun LD (Long Distance), który tak jak wyżej opisane modele tej serii posiada amortyzację K-RING. Dodatkowym atutem tego buta jest wyższe trzymanie pięty oraz plastikowe wstawki w podeszwie, które blokują skręcanie stopy do środka. Wszystkie te modele charakteryzują się bezszwową przednią częścią cholewki buta, co zapobiega otarciom podczas biegu. 

12
Przekrój buta KIPRUN LD
Ostatnim butem tej serii, jest model stworzony dla biegaczy, których głównym celem jest osiąganie jak najlepszych wyników. Dla ich potrzeb Kalenji stworzyło but startowy Kiprace. Niesamowicie lekka startówka sprawia, że bieg staje się jeszcze bardziej dynamiczny. Szczegółowy opis tej serii znajdziecie niebawem w oddzielnym artykule, a już teraz możecie je wygrać w konkursie (szczegóły poniżej).

13
Przekrój buta KIPRACE
Jak widać Kalenji posiada w swojej ofercie produkty z myślą o każdym z biegaczy, od tego stawiającego swoje pierwsze kroki w bieganiu, po tego najbardziej doświadczonego. Naszą główną misją, jest sport dla każdego. Dzięki stale obniżanym cenom, z roku na rok, nasze modele stają się jeszcze bardziej atrakcyjne cenowo w porównaniu do konkurencji, a zaawansowane technologie stosowane w produktach stoją na najwyższym poziomie. Chcemy przez to zapewnić dostępność sprzętu biegowego dla wszystkich i szerzyć przez to ideę zdrowego, a także aktywnego stylu życia. Nieważne, jak długo trwa Twoja przygoda z bieganiem! Kalenji jest właśnie dla Ciebie!
Paweł Bejnarowicz
Ekspert Techniczny Kalenji
Decathlon Targówek
pawel.bejnarowicz@decathlon.com

Konkurs – wygraj buty KIPRACE KALENJI

Nazwa marki – Kalenji, zaczerpnięta jest od słynnego, kenijskiego plemienia. Gdybyś Ty miał zaproponować, jak sygnować nową linię startówek tej marki – skąd czerpałbyś inspirację? Prześlij pomysł jej nazwy, wraz z 2-3 zdaniami uzasadnienia. Na autorów dwóch najciekawszych, zdaniem komisji konkursowej Bieganie.pl, pomysłów czekają dwie pary topowego modelu Kalenji Kiprace.

konkurs kiprace strona

Spośród ponad 160 propozycji wybraliśmy dwie, które najbardziej przypadły nam do gustu. Pierwsza nazwa to Alado, druga zaś Falco.

Autorem pierwszej propozycji jest Jacek Bodalski, który przesłał następujące uzasadnienie: Nazwa nowej serii butów biegowych Kalenji Alado pochodzi z języka galicyjskiego Alado – niedościgniony. Nawiązuje do postaci komiksowego Asterixa, który wypijając magiczny napój stawał się niesamowicie szybki, silny i niedościgniony. Właśnie dzięki tym butom każdy może stać się Asterixem współczesnych czasów i być niedoścignionym jak on.

Druga nazwa autorstwa Janiny Rudnik została uzasadniona w taki sposób: Falco peregrinus – sokół wędrowny – najszybsze zwierzę świata. Gdy się pojawia na niebie, pozostałe ptaki wpadają w panikę. Gdy ja pojawię się w Kalenji Falco na zawodach pozostali rywale również wpadną w panikę.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. Wszystkim użytkownikom biorącym udział w zabawie dziękujemy za nadesłane zgłoszenia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl