ss23 cloudsurfer editorials creek white m
17 marca 2023 Łukasz Telejko Sprzęt

On Cloudsurfer 7 – rewolucyjna technologia w bieganiu


On Running to szwajcarska marka odzieży sportowej, która po 13 latach obecności na rynku, postanowiła swoją dotychczasową technologię CloudTec przenieść na zupełnie nowy, nieosiągalny dotąd poziom. Celem szwajcarskiego producenta było zrewolucjonizowanie odczuć z biegania, dostarczając miękkość i płynność niczym „biegając na chmurach”. Efektem tego projektu są buty Cloudsurfer 7, których premiera już 23. marca.

Marka On Running od lat dostarcza na rynek przełomowe dla branży i innowacyjne produkty. Nie spoczywając na dotychczasowych laurach, inżynierowie z On Labs, postanowili zrewolucjonizować wielokrotnie nagradzaną innowacyjną technologię On CloudTec. Wynikiem tego jest zupełnie nowa technologia CloudTec Phase, uzyskana dzięki optymalizacji z zastosowaniem tysięcy prototypów z użyciem sztucznej inteligencji, prowadząc do maksymalnie miękkiego lądowania i płynnego przetaczania podczas kroku biegowego, niczym „surfowanie po asfalcie”. Jak zapewniają producenci, to nie ewolucja, a kolejna rewolucja – nowi fani odkryją markę On, istniejący fani odkryją On na nowo.

Small JPEG 3WD10440664 cloudsurfer ss23 white frost w g1

CloudTec Phase™, to szwajcarska technologia na najwyższym poziomie

Nowy Cloudsurfer 7 jest pierwszym modelem z CloudTec Phase, czyli z użyciem najnowocześniejszej technologii podeszwy środkowej, której jeszcze nie zastosowano w żadnym modelu. Otwiera ona drzwi do nowego wymiaru miękkiej amortyzacji.  Nowo ukształtowane komputerowo elementy, wykonane są z pianki Helion. Zapadają się kaskadowo, jednocześnie płynnie prowadząc każdy krok od pięty do palców. Zazębiając się, zapewniają rewolucyjny ruch toczenia, przejście oraz właściwy zwrot energii. Pionierskie innowacje zapewniają nieskazitelnie płynne przetaczanie oraz uczucie amortyzacji aktywnej na każdym etapie kroku biegowego.

technology cloudtec phase feb 2023 53

Technologia użyta w Cloudsurfer 7 pozwala na konstrukcję buta bez płytki speedboard, co z kolei znacząco zmniejsza jego wagę.  Cienkie, gumowe nakładki zastosowane na podeszwie zewnętrznej, zapewniają wysoką przyczepność i trwałość zarówno w warunkach mokrych, jak i suchych. Natomiast brak kanału podeszwy, powoduje brak zbierania „nieproszonych gadżetów” podczas biegu, takich jak np. kamienie. Cholewka nowych Cloudsurferów wykonana jest z poliestru w 100% pochodzącego z recyklingu z pluszową wyściółką i pianką z pamięcią kształtu, dzięki czemu zapewnia wyjątkowy komfort i trzymanie pięty. Warto zwrócić również uwagę na wzmocnione hafty, które również zostały wykonane z materiałów uzyskanych drogą recyklingu. Co ważne, to rozwiązanie zastąpiło wszystkie plastikowe nakładki, czyniąc but jeszcze lżejszym i bardziej przyjaznym środowisku.

Dbałość o planetę do ostatniej kropli wody

Nowy Cloudsurfer ma za zadanie wprowadzić biegacza w nowy wymiar wrażeń biegowych, aby podczas treningu czuł efekt „surfowania po asfalcie”. To nawiązanie do wody, w kontekście firmy On Running nie jest przypadkowe.  Dotyczy ono również zrównoważonego rozwoju, jakim kieruje się szwajcarska marka. Wykorzystuje ona między innymi metodę dope-dyeing do barwienia cholewki, czyli technologię farbowania domieszkowego, oszczędzając tym samym 90% wody w porównaniu z konwencjonalnymi metodami barwienia.

technology cloudtec phase feb 2023 82

Wyprodukowanie jednej pary nowego Cloudsurfera, to teraz zużycie tylko 9l wody na parę , jest to ekwiwalent minuty spędzonej pod prysznicem po bieganiu. Znacząco zredukowaliśmy ślad węglowy. Technika Dope Dye, mniej komponentów i efektywna produkcja doprowadziły do mniejszej emisji CO2 aż o 12%–  podkreślają przedstawiciele marki On Running.

Oficjalna premiera modelu w Polsce odbędzie się podczas biegowego eventu w Sklepie Biegacza już 23 marca, który będzie również podsumowaniem dwutygodniowego, ogólnoświatowego wyzwania na Stravie. W ramach akcji, za każdy przebiegnięty kilometr przez każdego uczestnika akcji, On przekaże 10 litrów wody dla potrzebujących w Kambodży.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.