NB 1080v12
 
22 czerwca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nowy iPhone 3G S.


nike_ipod.jpg

Do urządzeń firmy Apple współpracujących z systemem Nike+ dołączył nowy iPhone 3G S.

Bieganie z Nike+ to kontrola postępów treningowych w realnym czasie i dostęp społeczności biegowej na świecie, zgromadzonej na platformie www.nikeplus.com. Dotychczas można było korzystać z 3 sposobów komunikacji sensora Nike+ z urządzeniami odbiorczymi: z iPodem nano, opaską Nike+ SportBand oraz, od niedawna, z iPodem Touch 2 generacji.

Teraz dołącza do nich również nowa wersja jednego z najpopularniejszych telefonów – iPhone 3G S. Co najciekawsze, integracja systemu Nike+ z tym urządzeniem jest jeszcze prostsza, a funkcjonalności jest jeszcze więcej.

Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu i nowym rozwiązaniom technicznym, sygnał sensora umieszczonego w bucie Nike+ jest wysyłany bezpośrednio do iPhona 3G S (bez użycia odbiornika przejściowego). Na monitorze telefonu wystarczy wybrać zakładkę Nike+, a każdy przebiegnięty metr, każda sekunda treningu, czy spalona kaloria będzie przekazywana do użytkownika na ekranie lub za pomocą komunikatów przekazywanych na bieżąco przez słuchawki.

Teraz będzie więc można nie tylko korzystać z pełni funkcji systemu Nike+ (bieganie z muzyką), ale również zachować łączność ze światem. To rozwiązanie dla osób, które chcą trenować a jednocześnie lubią mieć telefon zawsze przy sobie.

Po zakończeniu biegu, dane treningowe mogą zostać od razu wysłane na witrynę www.nikeplus.com, dołączone do konta użytkownika, jego ewentualnych wyzwań bądź indywidualnych celów biegowych.

iPhone 3G S integruje w prostszy i szybszy sposób wszystkie możliwości, jakie niesie ze sobą system Nike+. Łączy się bezpośrednio z sensorem, rejestruje wysyłane przez niego dane, przekazuje je w czasie rzeczywistym do użytkownika (wizualnie, bądź przez słuchawki) i pozwala na natychmiastowy dostęp do platformy www.nikeplus.com.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl