9 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Miejski Trail – Ty też możesz być bohaterem zawodów!


Połączenie biegania w mieście po asfalcie i na leśno-parkowych ścieżkach wreszcie stało się możliwe! Nie dość, że pojawiły się buty dedykowane właśnie takiej aktywności, to jeszcze powstała seria zawodów „w aglomeracji, a w naturze”! Krótko rzecz ujmując, można łączyć pożyteczne (trening) z przyjemnym (bieganie w lesie), nie zapominając jednocześnie o pobijaniu życiówek i zdrowej rywalizacji. A jeśli ktoś jest zupełnym debiutantem, magiczne 5km będą jego pierwszym krokiem do dłuższego wybiegania.

3.jpg

Mieszkasz w dużym mieście, lubisz rywalizację, chcesz spróbować magii zawodów a nie masz czasu jechać na drugi koniec kraju? Wystartuj w serii biegów City Trail i poczuj, co znaczy bieganie po naturalnych ścieżkach tuż pod domem.

Salomon wspiera ideę zawodów, które rozgrywane będą min. w Warszawie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie czy Wrocławiu. W każdym z miast zostanie wyznaczona 5km trasa na kilka edycji biegów, której ideą będzie pokazanie miejskim sportowcom, że nawet pod blokiem można znaleźć trochę natury.

2.jpg


Przy okazji biegów dla dorosłych, odbędą się zawody dla dzieci, więc nawet z liczną rodziną każdy znajdzie coś dla siebie. A najbardziej wnikliwi biegacze będą mogli sprawdzić, czy najnowsze buty Salomona z serii City Trail właśnie, radzą sobie tak w terenie, jak i w miejskiej dżungli: przed startem w sieci Intersport można wybrać model z membraną Gore-Tex lub bez. Na zimę, śnieg i niskie temperatury te z membraną wydają się najlepszYM rozwiązaniem.

Buty zaprojektowano specjalnie do dwóch typów nawierzchni, którą spotkać może miejski biegacz: asfalt lub chodnik oraz parkowe i leśne ścieżki pokryte liśćmi, błotem czy śniegiem. Z charakterem buta trailowego i agresywną podeszwą zapobiegającą poślizgom, mają amortyzacją typową dla obuwia miejskiego. Dzięki czemu nie trzeba kupować dwóch par, a w tej jednej z radością wybiec poza utarty szlak!

1.jpg

Pierwsze zawody serii City Trail odbędą się już w październiku, ostatnie dopiero w marcu. Jest więc jeszcze czas na decyzję, trening i radość – nic tak dobrze nie wpływa na psychikę biegacza jak zaplanowany weekend bez wyrzeczeń długiej podróży. Do zobaczenia w terenie – www.CityTrail.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.