22 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Marcin Chabowski wciąż w barwach ASICS


Czołowy polski maratończyk, Marcin Chabowski przedłużył współpracę z firmą ASICS. Jako  ambasador marki w dalszym ciągu będzie trenował i startował w sprzęcie ASICS. Marcin będzie również testował najnowsze produkty ASICS i promował bieganie na najważniejszych wydarzeniach sportowych wspieranych przez firmę. 

Marcin ChabowskiJestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą ASICS, która jest bezdyskusyjnie czołową marką sprzętu do biegania. Przygotowując się do startu w zawodach trenuję bardzo intensywnie, dlatego wsparcie w postaci najlepszych i najbardziej technologicznie zaawansowanych produktów sportowych ma dla mnie kluczowe znaczenie.  Buty do biegania, które otrzymuję od firmy ASICS znacząco redukują ryzyko odniesienia kontuzji i zapewniają mi najwyższy komfort podczas treningów oraz startów. Niezwykle ważną rolę, dla mnie jako maratończyka, odgrywa również wykonana z oddychających materiałów odzież biegowa, dzięki której mogę konsekwentnie realizować mój plan treningowy bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Cieszę się, że marka ASICS towarzyszy mi w mojej drodze do doskonałości. – powiedział Marcin Chabowski. 

Współpraca firmy ASICS z Marcinem Chabowskim rozpoczęła się w 2011 roku. To jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych biegaczy w Polsce.  Na początku swojej kariery odnosił sukcesy startując na krótkich dystansach – był m.in. Mistrzem Europy Juniorów i Rekordzistą Polski Juniorów na dystansie 3000 m z przeszkodami. Od 2008 roku Marcin jest jednym z najlepszych długodystansowców w kraju i zwycięzcą wielu prestiżowych biegów. W 2010 r. na Mistrzostwach Europy w Barcelonie zajął 11 miejsce na dystansie 10000 m, a w 2012 r. zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie uzyskując piąty w historii polskiego maratonu wynik 2:10:07. Jego start na Igrzyskach Olimpijskich przekreśliła kontuzja kolana.

Poza treningami i startami w elicie największych biegów maratońskich na świecie Marcin Chabowski angażuje się również w promowanie biegania wśród amatorów i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi biegaczami. W 2013 roku był prelegentem na odbywającej się w przed-dzień Cracovia Maraton konferencji naukowej "Wykłady, prezentacje, dyskusje", w której  wzięło udział kilkaset osób zainteresowanych fachowymi poradami na temat biegania, diety biegacza, planów treningowych itd. Marcin mówił o roli sprzętu sportowego w przygotowaniach do startu w maratonie. 
O Marcinie Chabowskim

Lekkoatleta, długodystansowiec, ur. 28.06.1986 r. w Wejherowie. Mistrz Europy Juniorów i Rekordzista Polski Juniorów na dystansie 3000 m z przeszkodami. Wielokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Członek kadry narodowej seniorów i wielokrotny reprezentant Polski na imprezach międzynarodowych. Absolwent Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na wydziale Politologii oraz mgr Stosunków Międzynarodowych Akademii Marynarki Wojennej. Żołnierz zawodowy w stopniu marynarza w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni. Zawodnik Klubu Sportowego „STS Pomerania Szczecinek” oraz podopieczny trenera Leonida Shvetsova.