NB 1080v12
 
22 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Moskwie


Polski Związek Lekkiej Atletyki po zakończonych w Toruniu Mistrzostwach Polski podał skład reprezentacji naszego kraju na Mistrzostwa Świata w Moskwie (10-18 sierpnia). Na liście znalazło się 53 zawodników, choć liczba ta może się jeszcze zmienić, gdyż niektórym zawodnikom wydłużono czas na uzyskiwanie minimów.

4.jpg

Szansę na dołączenie do reprezentacji mają jeszcze Renata Pliś (1500 m), Tomasz Szymkowiak i Mateusz Demczyszak (3000 m pprz.). Cała trójka wystartuje w najbliższy weekend w Londynie podczas mityngu Diamentowej Ligi. W Wielkiej Brytani walczyć będą o uzyskanie wskaźników PZLA wynoszących 4:05.50 i 8:26.00.

Pewni startu na Mistrzostwach Świata są już natomiast Dominika Nowakowska, Karolina Jarzyńska i Katarzyna Kowalska oraz Karol Zalewski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Łukasz Parszczyński, Krystian Zalewski i Artur Noga, a także cztery nasze sztafety 4x 400 m i 4x 100 m.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Moskwie

Kobiety
  • 5000 m: Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork)
  • 10 000 m: Karolina Jarzyńska (MKLA Toruń)
  • 3000 m z przesz.: Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)
  • Skok wzwyż: Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok), Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)
  • Skok o tyczce: Anna Rogowska (SKLS Sopot)
  • Trójskok: Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)
  • Rzut dyskiem: Żaneta Glanc (AZS Poznań)
  • Rzut młotem: Anita Włodarczyk (Skra Warszawa)
  • Siedmiobój: Karolina Tymińska (SKLA Sopot)
  • Chód 20 km: Katarzyna Kwoka (RLTL ZTE Radom), Paulina Buziak (Sokół Mielec), Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)
  • Sztafeta 4x 100 m: Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz), Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław), Marta Jeschke (SKLA Sopot), Ewelina Ptak (Śląsk Wrocław), Martyna Opoń (AZS Poznań)
  • Sztafeta 4x 400 m: Justyna Święty (AZS AWF Katowice), Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań), Agata Bednarek (AZS Łódź).
Mężczyźni
  • 200 m: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
  • 800 m: Adam Kszczot (RKS Łódź), Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz)
  • 3000 m z przesz.: Krystian Zalewski (Barnim Goleniów), Łukasz Parszczyński KS Podlasie Białystok)
  • 110 m ppł.: Artur Noga (AZS AWF Kraków)
  • Skok wzwyż: Szymon Kiecana (Agros Zamość),
  • Skok o tyczce: Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
  • Pchnięcie kulą: Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), Jakub Szyszkowski (Śląsk Wrocław)
  • Rzut dyskiem: Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów)
  • Rzut młotem: Paweł Fajdek (Agros Zamość), Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)
  • Rzut oszczepem: Łukasz Grzeszczuk (Skra Warszawa)
  • Chód 20 km: Dawid Tomala (AZS AWF Katowice), Rafał Augustyn (Sokół Mielec)
  • Chód 50 km: Adrian Błocki (MKL Szczecin), Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), Łukasz Nowak (AZS Poznań)
  • Sztafeta 4x 100 m: Karol Zalewski, Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok), Grzegorz Ziemniewicz (Achilles Leszno), Remigiusz Olszewski (AZS Poznań), Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz), Robert Kubaczyk (AZS Poznań)
  • Sztafeta 4x 400 m: Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław), Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn), Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Patryk Dobek (SKLA Sopot).
Redakcja Bieganie.pl