new balance 880
 
27 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Kobiecym krokiem do Hamburga


Kobiecym krokiem do Hamburga – relacja z przygotowań laureatek konkursu Reebok

Cztery laureatki konkursu Reebok „Kobiecym krokiem do Hamburga” już 9 lipca wystartują  w Reebok Women’s Run w Hamburgu. Wszystkie przygotowują się do startu pod czujnym okiem ekspertów biegowych Reebok. Czy uda im się zrealizować swoje cele?

Agnieszka, Karolina, Aneta i Agata rozpoczęły treningi w drugiej połowie maja. Każda z nich otrzymała pomoc jednego eksperta biegowego Reebok. Trenerzy przygotowali dla laureatek indywidualne plany treningowe, uwzględniające ich aktualne umiejętności biegowe. Treningi trwają, choć nie obyło się bez przeszkód.

H 1

Niestety, dzień po treningu z Anią Jakubczak, podczas tańca doznałam złamania 5 kości śródstopia, co już na starcie wyłączyło mnie z przygotowań – mówi Agnieszka z Zamościa.
– Obecnie, po zdjęciu gipsu, przechodzę rehabilitację, w której dodatkowo wspiera mnie Ania. Zaczęłam też już lekko truchtać. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się wystartować – dodaje.

H 2

Trenująca Agnieszkę Ania Jakubczak wierzy w jej możliwość startu w zawodach, ale raczej na krótszym dystansie:
– Planowałyśmy start Agnieszki w biegu na 8 km. Kontuzja mocno pokrzyżowała jednak nasze plany, stąd nawet ukończenie biegu na 5 km będzie obecnie dużym sukcesem – mówi trzykrotna polska olimpijska w biegu na 1500 metrów.

H 3

H 5

Problemów nie mają za to Paweł Czapiewski i Aniela Nikiel, którzy przygotowują do startu dwie laureatki konkursu z Warszawy – Agatę i Anetę. Obie trenują zgodnie z planem i zamierzają pokonać w Hamburgu dystans 8 km. Jako, że nie jest to ich początek przygody z bieganiem, poprzeczka została postawiona dość wysoko – celem jest pokonanie bariery 40 minut. O przygotowaniach Anety można przeczytać więcej na jej blogu – www.kobietabiega.wordpress.com

H 6

W nadmorskim klimacie Gdyni trenuje ostatnia z laureatek – Karolina. Plan treningowy rozpisał jej czołowy polski trener, Zbyszek Nadolski:
– Karolina jest na samym początku swojej przygody z bieganiem, ponieważ nigdy wcześniej regularnie nie trenowała – mówi ekspert marki Reebok. Jeszcze długa droga przed nią, ale widzę, że jest zdeterminowana, aby osiągnąć sukces. Mam nadzieję, że pokonanie 5 km w Hamburgu da jej takiego pozytywnego kopa i zachęci do dalszego uprawiania joggingu – kończy.

Eksperci Reebok są w stałym kontakcie z laureatkami. Odbyli też z nimi po jednym, indywidualnym treningu, gdzie mieli okazję lepiej się poznać, omówić plany treningowe oraz dodatkowo zmotywować do regularnych przygotowań. Czy uda im się doprowadzić swoje podopieczne do celu? Przekonamy się już 9 lipca.