New Balance 1080v12
 
27 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski Juniorów z ciekawymi rozstrzygnięciami medalowymi


W Toruniu przez trzy dni (24-26 czerwca) o tytuły mistrzów Polski rywalizowali juniorzy. Kilku z nich wyjechało z mistrzostw z dwoma krążkami.

Na dobrym poziomie, za sprawą Szymona Kulki i Bartosza Kowalczyka, rozegrano bieg na 3000 m. Po złoto pewnie zmierzał Kulka, co widać po międzyczasach (1000 m w 2:43.89, 1400 m w 3:53.86, 2000 m w 5:36.46), ale na ostatnich metrach dał się wyprzedzić Kowalczykowi. Oprócz złota na 3000 m Barek Kowalczyk dołożył do swej kolekcji kolejne na 1500 m. Na pocieszenie, Szymon Kulka sięgnął po upragniony tytuł mistrza Polski, wygrywając pewnie 5000 m.

angstef.jpg
Angelika Stefańska

Błysk formy zanotowała także Angelika Stefańska, zwyciężając na 1500 m i zdobywając brąz na 3000 m. Z takich samych medali mogła się cieszyć złota na 3000 m i brązowa na 5000 m, Ewelina Lubiejewska z Prefbetu Śniadowo Łomża. Doskonale spisała się również Monika Hałasa, zdobywając dwa medale, złoty na 800 m i srebrny na 1500 m.

Wśród sprinterów indywidualnym multimedalistą został pierwszy na 200 m i trzeci na 100 m – Karol Zalewski. Dwa złota wywalczyła na tych dystansach Angelika Stępień.


MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW I ICH REZULTATY:

100 metrów mężczyzn
    
1. SUPIŃSKI Kamil 92-02-12 KS Podlasie Białystok        10.67        
2. BIJOWSKI Kamil 93-02-19 KS Podlasie Białystok        10.72        
3. ZALEWSKI Karol 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn                10.72    PB   


100 metrów kobiet

   
1. STĘPIEŃ Angelika     93-04-03TL Pogoń Ruda Śląska          11.78        
2. KALINOWSKA Zuzanna    93-06-04   MKL Toruń              11.95        
3. SOKÓLSKA Katarzyna    93-08-23   UKS 19 Bojary Białystok    12.06        


110 m ppł mężczyzn
   
1. DROZDOWSKI Filip    93-04-28    MKL Toruń       13.61    PB   
2. DONCZEW Konrad    92-04-12    WKS Śląsk Wrocław  13.93    PB   
3. KORNELLI Kacper    92-07-04    UKS Starówka Radom 14.02    PB   

100 m ppł kobiet

1. GAWRYSZCZAK Malwina    93-07-18    SKS Start Łódź        14.20    PB  
2. MĄKOSA Martyna    93-09-03    RLTL ZTE Radom                 14.26    PB   
3. ZDROJEWSKA Paulina    93-06-28    MKL Toruń                   14.38

200 metrów mężczyzn
   
1. ZALEWSKI Karol    93-08-07     KS AZS UWM Olsztyn                  20.92   
2. KLUCZYŃSKI Tomasz    93-07-18    SL WKS Zawisza Bydgoszcz 21.06   
3. SILWANOWICZ Adrian    92-10-02    MKS Osa Zgorzelec              21.29   

200 metrów kobiet

   

1. STĘPIEŃ Angelika    93-04-03    TL Pogoń Ruda Śląska                     23.96   PB

2. GORZKOWSKA Magdalena    92-04-30    MKS-MOSM Bytom       24.50   
PB   
3. TUR Magda            93-06-08    AZS UMCS Lublin    LBE                  
24.54   
 

400 metrów mężczyzn

1. NASTKIEWICZ Maciej    93-06-11    SKLA Sopot                48.34   
2. DUTKIEWICZ Ziemowit    92-05-30    OŚ AZS Poznań        48.67     
3. MAURY Mateusz    92-07-10    LKS Orkan Ostrzeszów        48.71    PB   

400 metrów kobiet
   
1. GORZKOWSKA Magdalena    92-04-30    MKS-MOSM Bytom           54.23    PB
2. HOŁUB Małgorzata    92-10-30    KL Bałtyk Koszalin                            54.59    PB   
3. ŚWIĘTY Justyna    92-12-03       MKS-SMS Victoria Racibórz              55.51    SB   

400 m ppł mężczyzn
   
1. DUTKIEWICZ Ziemowit    92-05-30 OŚ AZS Poznań                               52.55    PB   
2. RUTKOWSKI Łukasz    92-09-06 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice     53.05   SB   
3. ZYCHOWSKI Mateusz    93-03-01 UKS Kusy Warszawa                          53.64    PB   

400 m ppł kobiet

   

1. BANACH Joanna           92-08-28    UKS Kusy Warszawa                59.27    PB 

2. KARCZMARCZYK Agnieszka      93-04-27    MMKS Gdańsk        59.49    PB   

3. MAMROT Paulina           93-11-22    BKL Bełchatów                       60.46    PB   

800 metrów mężczyzn

1. GOŁKOWSKI Kamil    93-09-15    TL Pogoń Ruda Śląska    1:51.81        
2. KNAPIK Michał    93-09-23    ZKS Unia Tarnów                    1:52.23        
3. KOWALSKI Marcin    93-04-15    MUKL Brodnica                1:52.34    PB   

800 metrów kobiet

1. HAŁASA Monika    92-04-05    UKS przy SP NR 14 w Zabrzu     2:08.82 PB   
2. KAHS Natalia            92-02-16    UKS I LO Viking Rumia            2:09.09 PB  
3. CHAŁUBEK Aleksandra    93-07-03    MLKS Sparta Złotów       2:09.15 PB   


1500 metrów mężczyzn

1. KOWALCZYK Bartosz    92-07-12    PLKS Gwda Piła          3:51.05   

2. GURTKIEWICZ Łukasz    93-02-07    MKS-MOS Płomień Sosnowiec 3:53.73   

3. BILEWICZ Dawid    92-06-09    MLKS Sokół Lubin             3:56.07   

1500 metrów kobiet
   
1. STEFAŃSKA Angelika    93-06-18    OŚ AZS Poznań                           4:32.15   
2. HAŁASA Monika            92-04-05    UKS przy SP NR 14 w Zabrzu    4:33.57 PB  
3. MARMON Sara               92-09-17    UKS Budowlani Nowy Sącz       4:34.68   

3000 metrów mężczyzn

1. KOWALCZYK Bartosz    92-07-12    PLKS Gwda Piła            8:07.12    PB   
2. KULKA Szymon            93-06-22    ULKS Lipinki        8:08.81    PB   
3. MAIK Mateusz      92-08-25    OŚ AZS Poznań        8:21.73    PB   


3000 metrów kobiet

   
1. LUBIEJEWSKA Ewelina    93-08-26    LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 9:41.86   
2. FURMAŃSKA Paulina    92-03-09    LKS Lubusz Słubice        9:43.38   
3. STEFAŃSKA Angelika    93-06-18   


3000 m przeszkody mężczyzn
   
1. KASZEWSKI Zbigniew    92-01-31    ULKS Talex Borzytuchom       9:08.52    PB   
2. CZERNEK Wojciech    92-02-10    MOSM Tychy                                9:15.85    PB   
3. KONIECZEK Dawid    93-06-05    WMLKS Nadodrze Powodowo    9:17.22        


2000 m przeszkody kobiet

   
1. JENDRO Justyna    92-02-02    LUKS Podium Kup                6:48.97    PB   
2. WARDA Martyna    92-11-24    KS AZS UWM Olsztyn         6:53.38    PB   
3. LEMPART Anna            92-06-10    MKS-MOSM Bytom       6:59.16        

5000 metrów mężczyzn

1. KULKA Szymon     93-06-22    ULKS Lipinki                        14:36.54   
2. MAIK Mateusz     92-08-25    OŚ AZS Poznań                       14:47.41    PB   
3. GRYCKO Tomasz 92-09-16    UKS Bliza Władysławowo    14:48.58  

5000 metrów kobiet

1. FURMAŃSKA Paulina    92-03-09    LKS Lubusz Słubice                         17:34.41   
2. DULAK Katarzyna    93-03-28    UKS Budowlani Nowy Sącz                   17:37.41   
3. LUBIEJEWSKA Ewelina    93-08-26    LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 17:39.93 PB

PEŁNE WYNIKI: http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=787